Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Dzień Seniora w Gminie Tymbark
Dzień Seniora w Gminie Tymbark

We wtorek 10 października w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbył się Gminny Dzień Seniora. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Biblioteką. Nie zabrakło życzeń, występów artystycznych i smacznego poczęstunku.

Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki od powitania gości i zaproszenia na scenę dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku, które zaprezentowały swój występ, dedykowany Seniorom.

W części oficjalnej wystąpił Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek od przemówienia i przedstawienia działań Urzędu Gminy przy współpracy z organizacjami podległymi, które mają na celu poprawę życia Seniorów na naszej Gminie. Po nim głos zabrała Przewodnicząca Rady Gminy – Stanisława Urbańska, która złożyła Seniorom życzenia z okazji ich święta. Wiele ciepłych słów adresowanych do naszych gości skierowała wicestarosta Agata Zięba, radny powiatowy czesław Kawalec oraz ks. Franciszek Malarz.

Następnie na zaproszenie Biblioteki Publicznej wykład poprowadził Marek Dudek – alpinista, podróżnik i znawca ziołolecznictwa. Po nim głos zabrała pani Maria Juszczyk – mieszkanka Gminy Tymbark, która zaprezentowała gościom 2 autorskie wiersze, nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec uczniowie Szkoły Podstawowej w Podłopieniu rozdali uczestnikom spotkania symboliczne upominki.

Gminny Dzień Seniora zakończył się poczęstunkiem w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku i degustacją herbat ziołowych.

 

Dodano: 2023-10-11 09:00:55

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku