Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
RODO - Zmiany w Regulaminie

W związku z nowym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa  danych oraz transparentności w procesach ich przetwarzania poniżej przedstawiamy informacje znajdujące się w Regulaminie Biblioteki Publicznej Gminy Tymbark o przetwarzanych przez nas danych osobowych, a także przysługujących Państwu, w związku z tym prawach.

 

1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Publiczna Gminy Tymbark, 34-650 Tymbark 626, NIP 737-18-67-151, REGON 492054322.

 

2. Dane osobowe Użytkowników będą przetwarzane w celach związanych z korzystaniem z udostępnionych zbiorów bibliotecznych – ich wypożyczaniem i zwrotem oraz w celach statystycznych, na podstawie Ustawy o bibliotekach z dn. 29 czerwca 1997 z późn. zm. oraz Ustawy o statystyce publicznej z dn.29 czerwca 1995 z późn. zm.

 

3. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia korzystanie ze zbiorów bibliotecznych.

 

4. Użytkownik ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. Ponadto każda osoba, której dane dotyczą ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dostęp do danych jest możliwy w Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark.

 

5. Dane osobowe są udostępniane podmiotom świadczącym usługi związane ze wsparciem programistycznym i informatycznym, podmiotom świadczącym usługi windykacyjne, podmiotom świadczącym usługi prawne, na podstawie umów o powierzenie przetwarzania danych.

 

6. Dane osobowe są przechowywane do 5 lat po ustaniu korzystania ze zbiorów o ile wszelkie zobowiązania wobec Biblioteki zostały uregulowane, na podstawie Ustawy z dnia 14 lipca 1983 z pozn. zm o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.

 

7. Dane osobowe są przetwarzane automatycznie.

 

8. Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.

 

9. Zasady ochrony danych osobowych uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez Bibliotek W związku z nowym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa  danych oraz transparentności w procesach ich przetwarzania poniżej przedstawiamy informacje znajdujące się w Regulaminie Biblioteki Publicznej Gminy Tymbark o przetwarzanych przez nas danych osobowych, a także przysługujących Państwu, w związku z tym prawach.

 

10. Zasady ochrony danych osobowych uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez Bibliotekę Publiczna Gminy Tymbark są uregulowane odrębnie w Regulaminie imprez.

 

11. Adres mailowy do kontaktu w sprawach związanych z danymi osobowymi: gbpt@op.pl

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku