Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rodzinna wycieczka do Muszyny
Rodzinna wycieczka do Muszyny

W miniony weekend (1 października) mieszkańcy gminy aktywnie spędzali czas na pograniczu polsko-słowackim. Jesienna pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom i odkrywaniu malowniczych miejsc.

Na trasie wycieczki znalazł się spacer do „Kralovej studni”, źródła położonego tuż za polską granicą. Z okolicznych hal rozciągają się panoramy na słowackie pasma górskie. W drodze powrotnej skierowaliśmy się do Cerkwi pw. św. Kosmy i Damiana w Wojkowej, z zachowanym ikonostasem.Kolejnym punktem były „Ogrody Biblijne” zlokalizowane obok muszyńskiego kościoła. W pomysłowy, działający na wyobraźnię sposób, w rośliny i eksponaty nawiązujące do czasów biblijnych, wkomponowano tabliczki z najważniejszymi cytatami Pisma Świętego. Spacerując głównym deptakiem Muszyny, dociera się do klimatycznego rynku z ratuszem. Jego atrakcją są zrekonstruowane więzienne lochy. W dawnych wiekach okoliczny teren należał do tzw. państwa muszyńskiego, którego jedną z warowni był wzniesiony w XV wieku zamek na wzgórzu Baszta. Obecnie po renowacji ruin udostępniono zwiedzającym: wieżę, dziedziniec i taras widokowy skąd można podziać Poprad.

Mimo napiętego programu, pod opieką przewodnika – Anny Dyląg udało się zrealizować wszystkie jego punkty.

Wyjazd zrealizowano dziki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodano: 2023-10-02 20:45:46

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku