Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Weekendowa wycieczka na Podhale
Weekendowa wycieczka na Podhale

W minioną sobotę (2 października), grupa turystów z Tymbarku podziwiała malownicze krajobrazy okolic Zakopanego, towarzyszyła im przepiękna jesienna pogoda. Wyjazd integracyjny mieszkańców miał na celu, zarówno aktywny wypoczynek jak i relaks w termalnych wodach.

Po dotarciu na miejsce, z Wierchu Poroniec turyści rozpoczęli spacer malowniczym szlakiem, który prowadzi do Rusinowej Polany. Jest to niezwykłe miejsce, zaliczane do jednej z najpiękniejszych polan, skąd rozpościera się widok na Tatry Wysokie. Patrząc w kierunku gór, wydaje się, że są na wyciagnięcie ręki. Część grupy postanowiła wypoczywać na polanie i chłonąć niezwykłe krajobrazy, nieliczni piechurzy wybrali się na Gęsią Szyję. Po posiłku i degustacji pysznych oscypków, spacerem można było dotrzeć do Sanktuarium Maryjnego w Wiktorówkach i spróbować wody wypływającej ze źródełka.

Ostatnią atrakcją tego dnia były Termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Baseny rekreacyjne oraz pływalnie znajdują się wewnątrz jaki i na zewnątrz budynku. W każdym z nich można zażywać kąpieli w wodzie termalnej o właściwościach leczniczych, a także skorzystać z masaży wodnych.

Organizatorem wyjazdu była tymbarska biblioteka, a opiekunem radna - Anna Dyląg.

Dodano: 2021-10-03 21:07:52

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku