Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

23 września, tymbarska biblioteka gościła znaną i cenioną pisarkę Barbarę Gawryluk, autorkę książek dla dzieci, tłumaczkę literatury szwedzkiej dla dzieci, dziennikarkę Radia Kraków. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Towarzyszyła mu prezentacja multimedialna oraz książki przywiezione przez naszego gościa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały historii bohaterów poszczególnych opowiadań, którymi najczęściej są psy, a ich przygody zdarzyły się naprawdę. Najbardziej przeżywały historię Dżoka – legendę o psiej wierności. Z uwagą wysłuchały przygód Baltica, psa, który płynął na krze i został uratowany. Autorka przeczytała fragment książki „Mali bohaterowie”. Odpowiadała na liczne pytania oraz sama zadawała pytania uczniom. Między innymi wyjaśniła, że tematy do swoich książek czerpie z pracy dziennikarskiej.

Na koniec dzieci podziękowały pisarce za spotkanie, po którym ustawiła się kolejka, by kupić książkę z dedykacją i autografem.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Literacka podróż za jedną książką czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej.

Dodano: 2021-09-23 19:48:48

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku