Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Narodowe Czytanie w Tymbarku
Narodowe Czytanie w Tymbarku

4 września, w tymbarskiej bibliotece odbyła się jubileuszowa 10. edycja Narodowego Czytania W tym roku para prezydencka zaproponowała sztukę Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Organizatorem tegorocznej akcji były: Szkoła Podstawowa w Podłopieniu i Biblioteka Publiczna w Tymbarku. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych, władze samorządowe oraz przedstawiciel organizacji społecznej „Strzelec”.

Uroczystość rozpoczęła kierownik biblioteki od powitania zebranych i odczytania listu prezydenta Andrzeja Dudy, skierowanego do uczestników tegorocznej edycji. …To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło – napisał w liście.

Kolejno zabrał głos wójt Paweł Ptaszek, życzył wszystkim miłych chwil spędzonych przy słuchaniu i czytaniu lektury. Poszczególne akty sztuki czytali zarówno zaproszeni goście jak i młodzież z trzech szkół podstawowych. Dopełnieniem uroczystości była mistrzowska gra młodych skrzypaczek: Magdaleny Dziadoń i Zuzanny Staśko oraz flecistki Natalii Gawron.

Na zakończenie wójt wręczył wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe egzemplarze Moralności pani Dulskiej z odciskiem okolicznościowej pieczęci.

Dodano: 2021-09-05 18:48:55

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku