Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Żałoba – czy jest potrzebna?
Żałoba – czy jest potrzebna?

17 maja (środa) w bibliotece odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem i wykładowcą akademickim. Temat wykładu: Żałoba – czy jest potrzebna? Jak ją przeżyć? –wpisuje się w życie każdego człowieka. Wcześniej czy później dotyka wszystkich. Żałobę przeżywany nie tylko po śmierci, ale również po stracie kogoś bliskiego. Jest ona reakcją na wszystkie życiowe straty, procesem uczenia się życia od nowa.

Dodano: 2017-05-22 21:41:18
Dzień bibliotekarza
Dzień bibliotekarza

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Miłą niespodziankę w tym dniu sprawiły nam dzieci z klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Z samego rana cała klasa wraz z panią Edytą odwiedziła naszą bibliotekę, by złożyć życzenia z okazji dzisiejszego święta, a także wręczyć symboliczny bukiecik kwiatów. Wizyta była okazja do zwiedzenia biblioteki, uzyskania informacji o naszej pracy oraz ofercie kulturalnej skierowanej do dzieci. Z uwagą i zainteresowaniem uczniowie obejrzeli ekspozycję zgromadzona w Izbie pamięci poświęconą  historii naszej miejscowości. Dziękujemy za pamięć i życzenia. Było nam bardzo miło gościć Was w tym szczególnym dniu. 

Dodano: 2017-05-22 21:39:30
Konferencja pszczelarzy
Konferencja pszczelarzy

W sobotę (22 kwietnia) w auli Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyła się konferencja pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobra i Tymbark. Spotkanie rozpoczął Prezes Koła Pszczelarzy w Tymbarku – Stanisław Bubula. Wśród zaproszonych gości zabrał głos Wójt Gminy Tymbark – dr Paweł Ptaszek. W swoim wystąpieniu powiedział – Cieszę się, że Tymbark stał się dzisiaj centrum pszczelarskim, podczas spotkania będę miał okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli pszczół. Wszystkim zebranym życzył owocnych obrad i wielu sukcesów i satysfakcji w pracy.

Dodano: 2017-04-24 08:40:16
XVI Przegląd Młodych Solistów i Zespołów
XVI Przegląd Młodych Solistów i Zespołów

W pierwszy kwietniowy weekend od samego rana w Bibliotece Publicznej w Tymbarku było gwarno i tłumnie, a to za sprawą przesłuchań w ramach XVI Przeglądu Młodych Solistów i Zespołów. Jak co roku i tym razem konkurs cieszył się ogromną popularnością, do etapu gminnego zgłoszono łącznie 290 uczestników ze wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wyłonieni zostali w wyniku eliminacji szkolnych. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne w V kategoriach wiekowych.

Dodano: 2017-04-03 00:16:11
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet

Stało się już tradycją, że 8 marca w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu organizowane jest spotkanie integracyjne władz samorządowych z Paniami seniorkami i Paniami aktywnie działającymi w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tymbark. W tym roku, w ramach wymiany doświadczeń, gościliśmy również KGW z Laskowej.

Dodano: 2017-03-09 22:19:27
Żołnierze Wyklęci
Żołnierze Wyklęci

Gminne obchody Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się 2 marca (czwartek) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Licznie zebraną młodzież, mieszkańców Tymbarku, przewodniczącą Zofię Jeż, radnych, starostę Jana Puchałę, proboszcza ks. dr. Jana Banacha, ks. dr. Andrzeja Jedynaka, Anną Zemek Włodek wraz z rodziną Kuców - powitał wójt Paweł Ptaszek.

Dodano: 2017-03-06 21:14:23
Wizyta przedszkolaków
Wizyta przedszkolaków

Wczoraj, 23 marca odwiedziły nas Plastoludki, grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Wizyta była jedną z form zajęć dydaktycznych. Dzieci zapoznały się ze specyfiką zbiorów gromadzonych w bibliotece, zasadami korzystania oraz nowościami wydawniczymi polecanymi dla najmłodszych. W trakcie rozmowy, dzieci zadawały pytania, a było ich sporo, pytały m. in „jak powstaje papier”; „ile książek jest w bibliotece”, „jak zbudowana jest książka”, „co to znaczy sygnatura”? Jednym z elementów spotkania było głośne czytanie legendy „Toruńskie pierniki”. Na zakończenie wszystkie dzieci obejrzały wystawę fotografii, która jest obecnie prezentowana w bibliotece.

Dodano: 2017-02-25 19:03:18

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku