Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka (31maja) w bibliotece gościmy dzieci z trzech przedszkoli i uczniów klas „O” ze szkół podstawowych z terenu gminy. Jedną z atrakcji tego dnia było przedstawienie teatralne pt. „Warkocz królewny Wisełki”, w wykonaniu aktorów ze Studnia Krak-Re w Krakowie. Spektakl na podstawie mało znanej legendy przybliżył pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Przed przedstawieniem dzieci odgadywały zagadki dotyczące geografii Polski, wykazały się dużą wiedzą o czym świadczyły liczne konkursy w trakcie spotkania.

Dodano: 2017-06-02 10:06:40
„W świecie legend” - spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller
„W świecie legend” - spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

30 maja w Bibliotece Publicznej w Tymbarku miało miejsce spotkanie z Ewą Stadtmüller, pisarką, autorką ponad 100 książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Na szczególną uwagę zasługują przewodniki: „Kraków i okolice”, „Zakopane i okolice”, „Pieniny dla rodziny” . To właśnie te książki zawierające legendy związane z Małopolską stały się inspiracją i tematem warsztatów literackich zorganizowanych dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych z terenu gminy.

Dodano: 2017-06-02 10:00:56
XIV Poetyckie Ogrody
XIV Poetyckie Ogrody

W miniony weekend (20 maja) w tymbarskiej bibliotece gościliśmy po raz kolejny literatów z różnych stron Polski i zagranicy, którzy co roku w maju odwiedzają Ziemię Limanowską, by uczestniczyć w dwudniowym spotkaniu literackim, prezentacji własnej twórczości i podziwianiu krajobrazów Beskidu Wyspowego.  Inicjatorem corocznych poetyckich biesiad jest Marek Stępień, limanowski poeta.

Dodano: 2017-05-22 21:44:12
Żałoba – czy jest potrzebna?
Żałoba – czy jest potrzebna?

17 maja (środa) w bibliotece odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem i wykładowcą akademickim. Temat wykładu: Żałoba – czy jest potrzebna? Jak ją przeżyć? –wpisuje się w życie każdego człowieka. Wcześniej czy później dotyka wszystkich. Żałobę przeżywany nie tylko po śmierci, ale również po stracie kogoś bliskiego. Jest ona reakcją na wszystkie życiowe straty, procesem uczenia się życia od nowa.

Dodano: 2017-05-22 21:41:18
Dzień bibliotekarza
Dzień bibliotekarza

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Miłą niespodziankę w tym dniu sprawiły nam dzieci z klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Z samego rana cała klasa wraz z panią Edytą odwiedziła naszą bibliotekę, by złożyć życzenia z okazji dzisiejszego święta, a także wręczyć symboliczny bukiecik kwiatów. Wizyta była okazja do zwiedzenia biblioteki, uzyskania informacji o naszej pracy oraz ofercie kulturalnej skierowanej do dzieci. Z uwagą i zainteresowaniem uczniowie obejrzeli ekspozycję zgromadzona w Izbie pamięci poświęconą  historii naszej miejscowości. Dziękujemy za pamięć i życzenia. Było nam bardzo miło gościć Was w tym szczególnym dniu. 

Dodano: 2017-05-22 21:39:30
Konferencja pszczelarzy
Konferencja pszczelarzy

W sobotę (22 kwietnia) w auli Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyła się konferencja pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobra i Tymbark. Spotkanie rozpoczął Prezes Koła Pszczelarzy w Tymbarku – Stanisław Bubula. Wśród zaproszonych gości zabrał głos Wójt Gminy Tymbark – dr Paweł Ptaszek. W swoim wystąpieniu powiedział – Cieszę się, że Tymbark stał się dzisiaj centrum pszczelarskim, podczas spotkania będę miał okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli pszczół. Wszystkim zebranym życzył owocnych obrad i wielu sukcesów i satysfakcji w pracy.

Dodano: 2017-04-24 08:40:16
XVI Przegląd Młodych Solistów i Zespołów
XVI Przegląd Młodych Solistów i Zespołów

W pierwszy kwietniowy weekend od samego rana w Bibliotece Publicznej w Tymbarku było gwarno i tłumnie, a to za sprawą przesłuchań w ramach XVI Przeglądu Młodych Solistów i Zespołów. Jak co roku i tym razem konkurs cieszył się ogromną popularnością, do etapu gminnego zgłoszono łącznie 290 uczestników ze wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wyłonieni zostali w wyniku eliminacji szkolnych. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne w V kategoriach wiekowych.

Dodano: 2017-04-03 00:16:11

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku