Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych - regulamin
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych - regulamin

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku,

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku

Temat: Przedstawienie teatralne o treści profilaktycznej, poruszającej tematy: zdrowego trybu życia, zapobiegania agresji, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Dodano: 2015-04-08 23:42:24
Żywienie człowieka
Żywienie człowieka

Wszystkie choroby przychodzą do człowieka przez usta z pożywieniem. Znana sentencja Hipokratesa stanowiła motto kolejnego spotkania słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku, które odbyło się 11 marca br. w bibliotece. Wykład prowadził Marek Dudek, podróżnik, alpinista, fotograf, pasjonat gór, wśród wielu zainteresowań można wymienić również - popularyzację zdrowego odżywiania człowieka, bliskiego naturze.

Dodano: 2015-03-13 09:43:58
Dzień Kobiet w Świetlicy
Dzień Kobiet w Świetlicy

W sobotnie popołudnie (7 marca) w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu gościliśmy Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Święto Kobiet to dobra okazja do wspólnego spotkanie, władz samorządowych z kołami gospodyń, by podziękować wszystkim Paniom za ogromne zaangażowanie w działalność społeczną, promowanie kultury i tradycji ludowych oraz popularyzację kuchni regionalnej. Do wielu lat poszczególne koła aktywnie włączają się obchody kolejnych edycji Dni Tymbarku, przygotowują wspaniałe degustacje potraw regionalnych oraz reprezentują naszą gminę na różnych przeglądach, zdobywając czołowe miejsca.

Dodano: 2015-03-08 22:07:40
Stres- zabójca człowieka
Stres- zabójca człowieka

25 lutego, słuchacze Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchali wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Stres - zabójca człowieka. Temat wykładu, jakże aktualny w obecnych czasach, przyciągnął wyjątkowo dużą liczbę odbiorców.

Dodano: 2015-03-02 07:45:03
Wieczór walentynkowy
Wieczór walentynkowy

W Tłusty Czwartek ( 12 lutego), w auli biblioteki zebrało się spore grono osób na spotkaniu walentynkowym. Święto zakochanych to dobry pretekst, by zapomnieć o problemach dnia codziennego, przystanąć na chwilę, odpocząć i wsłuchać się w słowa znanych poetów, którzy potrafią tak pięknie mówić o miłości.

Dodano: 2015-02-16 08:08:42
Gminny Przegląd Grup Kolędniczych
Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

W minioną sobotę, 24 stycznia w bibliotece już po raz piaty odbył się Gminny Przegląd Grup Kolędniczych. Do udziału w konkursie zgłoszono 181 uczestników ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.

Dodano: 2015-01-26 09:05:51
Koncert Noworoczny
Koncert Noworoczny

W sobotnie popołudnie 17 stycznia w auli biblioteki odbył się noworoczny koncert. Do udziału we wspólnym koncertowaniu zaproszono miejscowe chóry oraz muzyków z Gostynia.

Po krótkim wprowadzeniu, przedstawieniu wykonawców, powitaniu gości oraz publiczności rozpoczął się koncert. Jako pierwszy wystąpił Chór Parafialny z Podłopienia pod batutą Lucjana Bożka. Wykonanie kolęd oraz pastorałek bardzo spodobało się obecnym, co wyrazili sążnistymi oklaskami oraz wymogli na muzykach bis.

Dodano: 2015-01-19 23:15:53

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku