Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
O początku świata
O początku świata

W minioną środę (25 listopada) w ramach Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchaliśmy wykładu Tymoteusza Zapały, ucznia kl. III LO im. W. Orkana w Limanowej, pt. „O początku ożywionego świata”.

Zainteresowana biologiczne oraz poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytanie - „skąd się tu wziąłem”? stały się inspiracją dla prelegenta do przeprowadzenia własnych badań i przemyśleń, w oparciu o dostępną wiedzę biologiczną. Świetnie przygotowana prezentacja multimedialna była dużą pomocą podczas wędrówki przez 700 milionów lat naszej planety. Najistotniejsze okresy i ery rozwoju życia na ziemi zostały zobrazowane na przykładzie roku kalendarzowego. Nie zabrakło odniesień do badań ojców biologii w tym K. Darwina zawartych m. in. w dziele „O powstaniu gatunków”.

Dodano: 2015-11-28 01:11:35
Konferencja historyczna
Konferencja historyczna

12 listopada (czwartek) w Tymbarku została otwarta ścieżka edukacyjno-turystyczna. Trasa turystyczna ścieżki wynosi 16 km i obejmuje sześć punktów upamiętniających działalność konspiracyjną w okresie okupacji. Oprócz tablic informacyjnych, które znajdują się na szlaku, wydana została również publikacja autorstwa Przemysława Bukowca pt. „Śladami konspiracji. Placówka AK „Trzos” Tymbark”. Promocji opracowania towarzyszyła sesja historyczna, która miała miejsce w auli biblioteki.

Dodano: 2015-11-16 23:13:01
Przedszkolaki w bibliotece
Przedszkolaki w bibliotece

W poniedziałek (9 listopada) gościliśmy w bibliotece dwie grupy przedszkolne z Przedszkola Parafialnego w Tymbarku. Tym razem odwiedziły nas 5-ciolatki i 6-ciolatki. Pierwszym etapem zwiedzania była wizyta w wypożyczalni, gdzie dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki. Z zaciekawieniem przeglądały popularne bajki i opowiadania dla najmłodszych czytelników. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie ekspozycji Izby Pamięci. Podczas oglądania pamiątek szczególną uwagę zwrócono na historię naszej miejscowości oraz osoby szczególnie zasłużone dla jej rozwoju. Ostatnim etapem wycieczki było oglądanie wystawy fotograficznej, dokumentującej osobliwości przyrodnicze Gorczańskiego Parku Narodowego. Dzieci poznały świat chronionej przyrody parku. Wspólnie odkrywały przedstawicielki poszczególnych gatunków: płazów, gadów, ptaków i zwierząt. Pomimo dużej ilości wrażeń dzieci aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu poszczególnych ekspozycji.

Dodano: 2015-11-16 23:12:01
Przedszkolaki w galerii biblioteki
Przedszkolaki w galerii biblioteki

Dzisiaj (27 października) w przepiękny jesienny dzień odwiedziły nasza galerię dwie grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Zarówno, „Średniaki” jak i „Starszaki” z zaciekawieniem i zainteresowaniem obejrzały prezentowaną wystawę fotografii „Gorce w Naturze 2000”.Wspólnie podziwialiśmy przepiękne górskie pejzaże zmieniające się w zależności od pory roku. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził świat gorczańskich lasów, a głównie ich mieszkańcy, począwszy od przedstawicieli chronionych płazów, poprzez gady i ptaki, aż po duże zwierzęta. Jednak, mimo wszystko to nietoperze były największą atrakcją podczas zwiedzania. W trakcie rozmowy okazało się, że nasi milusińscy świetnie orientują się w świecie flory i fauny. Potrafią prawie bezbłędnie odgadywać gatunki poszczególnych zwierząt i ptaków. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne wystawy.

Dodano: 2015-10-28 09:29:57
Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały
Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały

22 października (czwartek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały. Licznie zebrani rodzice i nauczyciele z zainteresowaniem wysłuchali poruszanych podczas spotkania zagadnień, które mogą być pomocne w procesie wychowawczym. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna działająca przy Stowarzyszeniu „Przystań” w Tymbarku.

Dodano: 2015-10-27 20:01:17
Życie, ale jakie? Nauczanie Jana Pawła II
Życie, ale jakie? Nauczanie Jana Pawła II

W nawiązaniu do obchodzonego w październiku Dnia Papieskiego, w czwartek (15 października) w auli biblioteki odbyło się spotkanie z Wandą Półtawską, doktorem nauk medycznych. Ogromny autorytet Pani Profesor przyciągnął tłumy słuchaczy, które wypełniły salę wykładową po same brzegi.

Dodano: 2015-10-18 11:28:41
Gorczańska natura
Gorczańska natura

W ciągu dwóch jesiennych miesięcy w galerii biblioteki można oglądać wystawę fotografii. Nosi ona tytuł „Gorce w Naturze 2000 – edukacja i turystyka przyrodnicza”. Jej organizatorem jest Gorczański Park Narodowy. Powstała dzięki środkom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dodano: 2015-10-13 08:44:01

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku