Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały
Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały

22 października (czwartek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały. Licznie zebrani rodzice i nauczyciele z zainteresowaniem wysłuchali poruszanych podczas spotkania zagadnień, które mogą być pomocne w procesie wychowawczym. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna działająca przy Stowarzyszeniu „Przystań” w Tymbarku.

Dodano: 2015-10-27 20:01:17
Życie, ale jakie? Nauczanie Jana Pawła II
Życie, ale jakie? Nauczanie Jana Pawła II

W nawiązaniu do obchodzonego w październiku Dnia Papieskiego, w czwartek (15 października) w auli biblioteki odbyło się spotkanie z Wandą Półtawską, doktorem nauk medycznych. Ogromny autorytet Pani Profesor przyciągnął tłumy słuchaczy, które wypełniły salę wykładową po same brzegi.

Dodano: 2015-10-18 11:28:41
Gorczańska natura
Gorczańska natura

W ciągu dwóch jesiennych miesięcy w galerii biblioteki można oglądać wystawę fotografii. Nosi ona tytuł „Gorce w Naturze 2000 – edukacja i turystyka przyrodnicza”. Jej organizatorem jest Gorczański Park Narodowy. Powstała dzięki środkom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dodano: 2015-10-13 08:44:01
Charytatywnie dla Marcinka
Charytatywnie dla Marcinka

W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w niecodziennej imprezie. 4 października w tymbarskim Domu Kultury (obecna siedziba Szkoły Muzycznej) odbył się koncert charytatywny do Marcinka Sporka. Artystycznie znakomity, czysto ludzko – jako przedsięwzięcie mające wymiar charytatywny – udany i piękny.

Dodano: 2015-10-05 22:30:50
Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Bogdanem Węgrzynem
Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Bogdanem Węgrzynem

Inauguracja drugiego roku działalności Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych odbyła się w piątek 25 września. Spotkanie rozpoczął ks. dr. Jerzy Smoleń od powitania zebranych słuchaczy, zarysował plany wykładów na najbliższe miesiące oraz przedstawił dzisiejszego gościa – ks. prof. Bogdana Węgrzyna, sędziego Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Tematem wykładu było Stwierdzenie nieważności małżeństwa w Kościele rzymskokatolickim.

Dodano: 2015-09-28 00:09:41
Koncertowe zakończenie wakacji
Koncertowe zakończenie wakacji

Zwieńczeniem tegorocznych wakacji w naszej bibliotece był koncert, który odbył się w czwartek 27 sierpnia.  Gwiazdami wieczoru były dzieci i młodzież z terenu gminy, uczestnicy letnich warsztatów wokalnych, a także Joanna Leśniak z Zespołem. Koncert finałowy zgromadził liczne grono słuchaczy, wśród których nie zabrakło władz samorządowych,  reprezentowanych przez Wójta Gminy Pawła Ptaszka oraz radnych: Daniela Smotra i Andrzeja Ligasa.

Dodano: 2015-08-31 06:57:17
Wystawa malarstwa i fotografii
Wystawa malarstwa i fotografii

W miniony piątek w galerii biblioteki otwarto wystawę malarstwa i fotografii, której towarzyszył koncert uczniów Publicznej Społecznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku. Wernisaż malarstwa Marty Sobczak Piętoń i fotografii Jürgena Buchau i Bernda Franke wpisał się w program tegorocznych „Dni Tymbarku”. Wieczór rozpoczął się w miłej atmosferze przy muzyce kapeli „Tymbarski Ton”. Po krótkim wprowadzeniu, powitaniu gości dokonano prezentacji poszczególnych artystów. Następnie głos zabrała Marta Sobczak Piętoń, przybliżyła zebranym swoje pasje i inspiracje twórcze. Niezwykły klimat prezentowanych akwareli przyciągał wzrok zwiedzających, o czym było słychać podczas rozmów w kuluarach. Na uwagę zasługuje również prezentowana na wystawie kolekcja zdjęć, która przenosi widza w świat owadów, ptaków i zwierząt.

Dodano: 2015-07-20 22:34:07

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku