Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?
Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?

10 grudnia (czwartek) w ramach comiesięcznych spotkań słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchaliśmy wykłady ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?

Dodano: 2015-12-16 20:27:27
Finał konkursu czytelniczego
Finał konkursu czytelniczego

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi,
któremu nikt zapału do ksiąg nie ostudzi” J. Kasprowicz

W sobotę, 13 grudnia w czytelni biblioteki rozstrzygnięto tegoroczny konkurs czytelniczy. Adresatami IV edycji konkursu „Na Najlepszego Czytelnika” były dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. Miał on na celu promocję czytelnictwa, a także zainteresowanie najmłodszych dobrą literaturą dziecięca i młodzieżową. Jednym z warunków uczestnictwa było zgłoszenie swojego udziału, systematyczne wypożyczanie i czytanie książek.

Dodano: 2015-12-15 23:44:51
Zagubiony młody człowiek
Zagubiony młody człowiek

4 grudnia (piątek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Zagubiony młody człowiek – dylematy okresu dojrzewania”. Spotkanie odbyło się w ramach Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Szansa” działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku.

Dodano: 2015-12-09 11:44:47
O parkach i rezerwatach przyrody
O parkach i rezerwatach przyrody

Uczniowie klas „V” Szkoły Podstawowej w Tymbarku wraz z panią Anną Brzazgoń w dniach: 30 listopada i 2 grudnia odwiedziły galerię biblioteki. Prezentowana obecnie wystawa „Gorce w naturze 2000” wpisała się w program zajęć z przyrody.

Dodano: 2015-12-09 11:41:47
Mikołajki w bibliotece
Mikołajki w bibliotece

Stało się już tradycją, że w grudniu w tymbarskiej bibliotece młodsze dzieci z terenu gminy spotykają się ze św. Mikołajem. Co prawda, w tym roku znamienity gość odwiedził nas nieco wcześniej, bo już we wtorek (1grudnia).

Dużą frajdą dla wszystkich było obejrzenie przedstawienia teatralnego pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, na motywach znanej baśni braci Grimm. W pierwszym seansie teatrzyku uczestniczyły dzieci z Przedszkola Cioci Agatki, z klas: „O” i „I” ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i Szkoły Podstawowej w Zawadce. Natomiast w drugim seansie wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego.

Dodano: 2015-12-02 14:55:22
O początku świata
O początku świata

W minioną środę (25 listopada) w ramach Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchaliśmy wykładu Tymoteusza Zapały, ucznia kl. III LO im. W. Orkana w Limanowej, pt. „O początku ożywionego świata”.

Zainteresowana biologiczne oraz poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytanie - „skąd się tu wziąłem”? stały się inspiracją dla prelegenta do przeprowadzenia własnych badań i przemyśleń, w oparciu o dostępną wiedzę biologiczną. Świetnie przygotowana prezentacja multimedialna była dużą pomocą podczas wędrówki przez 700 milionów lat naszej planety. Najistotniejsze okresy i ery rozwoju życia na ziemi zostały zobrazowane na przykładzie roku kalendarzowego. Nie zabrakło odniesień do badań ojców biologii w tym K. Darwina zawartych m. in. w dziele „O powstaniu gatunków”.

Dodano: 2015-11-28 01:11:35
Konferencja historyczna
Konferencja historyczna

12 listopada (czwartek) w Tymbarku została otwarta ścieżka edukacyjno-turystyczna. Trasa turystyczna ścieżki wynosi 16 km i obejmuje sześć punktów upamiętniających działalność konspiracyjną w okresie okupacji. Oprócz tablic informacyjnych, które znajdują się na szlaku, wydana została również publikacja autorstwa Przemysława Bukowca pt. „Śladami konspiracji. Placówka AK „Trzos” Tymbark”. Promocji opracowania towarzyszyła sesja historyczna, która miała miejsce w auli biblioteki.

Dodano: 2015-11-16 23:13:01

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. Wyjątkowa książka, dotykająca ważnych probl...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku