Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
GMINNY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁEMU JEZUSOWI” W TYMBARKU
GMINNY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁEMU JEZUSOWI”  W TYMBARKU

GMINNY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁEMU JEZUSOWI” W TYMBARKU

REGULAMIN:

 

Organizatorzy:

  • Parafia Rzymskokatolicka w Tymbarku
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku
Dodano: 2015-12-21 19:57:41
Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?
Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?

10 grudnia (czwartek) w ramach comiesięcznych spotkań słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchaliśmy wykłady ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?

Dodano: 2015-12-16 20:27:27
Finał konkursu czytelniczego
Finał konkursu czytelniczego

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi,
któremu nikt zapału do ksiąg nie ostudzi” J. Kasprowicz

W sobotę, 13 grudnia w czytelni biblioteki rozstrzygnięto tegoroczny konkurs czytelniczy. Adresatami IV edycji konkursu „Na Najlepszego Czytelnika” były dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. Miał on na celu promocję czytelnictwa, a także zainteresowanie najmłodszych dobrą literaturą dziecięca i młodzieżową. Jednym z warunków uczestnictwa było zgłoszenie swojego udziału, systematyczne wypożyczanie i czytanie książek.

Dodano: 2015-12-15 23:44:51
Zagubiony młody człowiek
Zagubiony młody człowiek

4 grudnia (piątek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Zagubiony młody człowiek – dylematy okresu dojrzewania”. Spotkanie odbyło się w ramach Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Szansa” działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku.

Dodano: 2015-12-09 11:44:47
O parkach i rezerwatach przyrody
O parkach i rezerwatach przyrody

Uczniowie klas „V” Szkoły Podstawowej w Tymbarku wraz z panią Anną Brzazgoń w dniach: 30 listopada i 2 grudnia odwiedziły galerię biblioteki. Prezentowana obecnie wystawa „Gorce w naturze 2000” wpisała się w program zajęć z przyrody.

Dodano: 2015-12-09 11:41:47
Mikołajki w bibliotece
Mikołajki w bibliotece

Stało się już tradycją, że w grudniu w tymbarskiej bibliotece młodsze dzieci z terenu gminy spotykają się ze św. Mikołajem. Co prawda, w tym roku znamienity gość odwiedził nas nieco wcześniej, bo już we wtorek (1grudnia).

Dużą frajdą dla wszystkich było obejrzenie przedstawienia teatralnego pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, na motywach znanej baśni braci Grimm. W pierwszym seansie teatrzyku uczestniczyły dzieci z Przedszkola Cioci Agatki, z klas: „O” i „I” ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i Szkoły Podstawowej w Zawadce. Natomiast w drugim seansie wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego.

Dodano: 2015-12-02 14:55:22
O początku świata
O początku świata

W minioną środę (25 listopada) w ramach Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchaliśmy wykładu Tymoteusza Zapały, ucznia kl. III LO im. W. Orkana w Limanowej, pt. „O początku ożywionego świata”.

Zainteresowana biologiczne oraz poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytanie - „skąd się tu wziąłem”? stały się inspiracją dla prelegenta do przeprowadzenia własnych badań i przemyśleń, w oparciu o dostępną wiedzę biologiczną. Świetnie przygotowana prezentacja multimedialna była dużą pomocą podczas wędrówki przez 700 milionów lat naszej planety. Najistotniejsze okresy i ery rozwoju życia na ziemi zostały zobrazowane na przykładzie roku kalendarzowego. Nie zabrakło odniesień do badań ojców biologii w tym K. Darwina zawartych m. in. w dziele „O powstaniu gatunków”.

Dodano: 2015-11-28 01:11:35

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku