Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wypalenie zawodowe...
Wypalenie zawodowe...

9 stycznia w bibliotece odbył się kolejny z cyklu wykładów ks. dr Jerzego Smolenia – psychologa i wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tematem wykłady było zjawisko wypalenia zawodowego czyli Jak odróżnić wypalenie zawodowe od zwykłego zmęczenia?  

Wypalenie zawodowe najczęściej dotyka osoby pracujące zawodowo, zazwyczaj z ludźmi. Na syndrom wypalenia wpływają czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Na pierwsze z nich maja wpływ - charakter pracy, stopień zaangażowania, współzawodnictwo, niewłaściwe relacje w miejscu pracy, nadmierny poziom wymagań, szybkie tempo pracy, brak czasu na odpoczynek.

Najbardziej narażone na wypalenie są osoby ambitne z pasją, które w codziennej pracy doświadczają coraz więcej stresu, są zmęczone, coraz mniej zadowolone. Do uwarunkowań wewnętrznych można zaliczyć - niską samoocenę oraz słabą umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaleca się, by osiągnąć równowagę należy: wyznaczać sobie realistyczne cele, nauczyć się odpoczywać, mieć dystans do spraw zawodowych, uczyć się czegoś nowego, nie wpadać w rutynę, poznawać swoje relacje i ograniczenia oraz nauczyć się efektywnie wypoczywać.

Ciekawym uzupełnieniem spotkania była prezentacja filmów krótkometrażowych, autorstwa Marka Dudka – limanowskiego podróżnika, alpinisty, filmowca i fotografika. Alpy – na ściekach grani, wśród niezwykłych alpejskich krajobrazów obserwujemy zmaganie się człowieka ze swoimi słabościami, w drodze do zdobycia szczytu. Natomiast Malowanie Beskidami – zachwyca pięknem otaczającej nas przyrody, płynnością i ruchem zmieniających się obrazów, które zmuszają widza do głębokiej refleksji.

Dodano: 2014-01-13 08:58:25

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku