Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka na Słowacki Spisz
Wycieczka na Słowacki Spisz

W miniony piątek (17 czerwca), mieszkańcy Tymbarku wypoczywali i zwiedzali malownicze miejsca u naszego południowego sąsiada, po drugiej stronie Tatr. Pilotem wycieczki była radna Anna Dyląg, a organizatorem tymbarska biblioteka.

Odkrywanie Słowacji rozpoczęło się od uzdrowiska Wyżne Rużbachy. Spacerując po parku zdrojowym, można wypocząć wśród strumyczków, wydobywających się z trawertynowych kraterów, w otoczeniu bujnej zieleni lub zażyć kąpieli w jeziorku Krater, pełnym źródlanej, termalnej wody. Na granicy miejscowości chętni wybrali się na spacer do miejsca, by zobaczyć monumentalne kamienne rzeźby. Następnie autokar skierował się w kierunku miejscowości Spiskie Podhradie, gdzie znajduje się Spiski Hrad, największa budowla warowna w Europie Środkowej, dawna siedziba żupanów spiskich. Historia zamku sięga XII wieku, początkowo pełnił funkcję twierdzy granicznej, a potem był siedzibą szlachecką. W XVIII wieku strawił go pożar, po czym stał się ruinami górującymi nad regionem. Spacerując po murach warowni, można zachwycić się pięknymi panoramami sięgającymi po horyzont gór. Po zwiedzaniu przyszedł czas na rekreację w siarkowych basenach termalnych w Vrbovie. Pogoda sprzyjała rekreacji i zażywaniu leczniczych kąpieli.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a pani Ani za fachową i merytoryczną organizację.

Dodano: 2022-06-19 18:46:44

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku