Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rodzinna wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd
Rodzinna wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd

W minioną środę (21 lipca), mieszkańcy Tymbarku aktywnie spędzali czas na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Doskonała, letnia pogoda umożliwiła realizację obszernego programu. Nad całością wycieczki czuwał miejscowy przewodnik, który z pasją i zaangażowaniem motywował wszystkich do zwiedzania.

Pierwszym punktem był okazały Zamek Ogrodzieniec, najstarsza jego część została wzniesiona w XIV w. W dalszej części autokarem przejechaliśmy przez zabytkowy rynek w Pilicy, by docelowo dotrzeć do Smolenia, a tam czarnym szlakiem wędrować do Zegarowych Skał. Na trasie chętni oglądali wnętrze Jaskini Zegar, nieco wyżej znajduje się Jaskinia Jasna, a na końcu czekała na odważnych wspinaczka po skałkach na szczyt, skąd rozciąga się panorama na Dolinę Wodzącą. Po spacerze z apetytem zjedliśmy ciepły posiłek, by nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

Następnym punktem była Pustynia Błędowska, droga do niej wiodła wzdłuż malowniczych stawów: Czerwonego i Zielonego. Nie lada wyzwaniem była wędrówka przez piaski pustyni do punktu widokowego Róża Wiatrów. Skąd autokar zabrał nas do Bukowna, gdzie dzieci mogły poczuć się operatorami odrestaurowanych maszyn górniczych.

Dopełnieniem całości wyjazdu było podziwianie malowniczego zakola rzeki Sztoły, wijącej się wśród piaszczystych plaż. Dzieciaki miały doskonałą zabawę, turlając się po stromych piaszczystych brzegach wprost do nurtu rzeczki. Ciężko było opuścić to urokliwe miejsce i zmobilizować wszystkich do powrotu.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Aktywny wypoczynek i bogaty program, pozwoliły zachwycić się niezwykłymi miejscami Małopolski. Organizatorem wyjazdu była tymbarska biblioteka, a sponsorem biletów wstępu na zamek dla mieszkańców Tymbarku – Komisja Alkoholowa Gminy Tymbark, za co dziękujemy.

Dodano: 2021-07-23 05:26:12

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. Wyjątkowa książka, dotykająca ważnych probl...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku