Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Zajęcia wakacyjne w bibliotece
Zajęcia wakacyjne w bibliotece

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, zakończyły się już wakacyjne warsztaty dla dzieci, organizowane przez tymbarską bibliotekę. W tym roku miały one wyjątkowy charakter, odbywały się z zachowaniem środków bezpieczeństwa epidemiologicznego, ale mimo to cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trzech blokach tematycznych uczestniczył 62 dzieci.

W lipcu, dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe brały udział w zajęciach plastycznych - prowadzonych przez miejscową plastyczkę – Wiesławę Fraczek. Pod kierunkiem instruktorki, uczestnicy samodzielnie wykonywali prace przy wykorzystaniu ekologicznych materiałów, różnymi technikami plastycznymi. W efekcie zajęć powstawały: kuferki na pamiątki z wakacji, ekologiczne kwiaty, obrazki wykonane techniką metaloplastyki, a na koniec nauczyły się malować ilustracje na płóciennych torbach.

W połowie lipca, odbywały się tygodniowe warsztaty z robotyki, które poprowadził instruktor Firmy KreaTech z Krakowa, specjalizującej się w nowych technologiach. Dzieci poprzez zabawę nauczyły się: programować, konstruować modele pojazdów, zwierząt, przy pomocy modułów lego, wykorzystując poznane sensory. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza u chłopców.

Na przełomie lipca i sierpnia, najbardziej wytrwali skrybowie doskonalili swoje umiejętności manualne pod kierunkiem Lidii Marek-Jurkowskiej, kustosza Muzeum Ziemi Limanowskiej. Podczas zajęć dzieci poznały zasady posługiwania się piórkiem, ćwiczyły pisanie ozdobnych liter na przykładzie litery gotyckiej, ozdabiały inicjały w tekście, nabyły umiejętności w zakresie mieszania kolorów oraz samodzielnego zdobienia ilustracji metodą koronkową.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za wsparcie finansowe, a także Firmie Tymbark za przekazane soki i napoje dla uczestników zajęć.

Dodano: 2020-08-16 16:54:53

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Monika Kowaleczko-Szumowska – Galop’44

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy p...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku