Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spotkanie z Ewą Dałkowską
Spotkanie z Ewą Dałkowską

12 grudnia, w tymbarskiej bibliotece odbył się wieczór wspomnień poświecony Józefowi Piłsudskiemu. Scenariusz spotkania oparto na fragmentach książki Ścieżka obok drogi Kazimiery Iłłakowiczówny, w interpretacji znakomitej aktorki Ewy Dałkowskiej.

Pamiętnik jest literackim wspomnieniem o Marszałku z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Dopełnieniem aktorskiej interpretacji utworu była prezentacja multimedialna poświęcona bohaterowi spotkania. Przybyli goście mogli dowiedzieć się wiele ciekawostek z codziennego życia Piłsudskiego, poznać go jako męża stanu, ale również jako zwykłego człowieka, który ma swoje wady i zalety. Z fragmentów mogli poznać ówczesną sytuację społeczną w kraju.

Na zakończenie zabrał głos wójt Paweł Ptaszek, który serdecznie podziękował Ewie Dałkowskiej za wspaniały wieczór oraz złożył życzenia świąteczne. W trakcie spotkania był także czas na rozmowę z widzami, którzy pytali: o początki kariery aktorskiej, o obecne projekty sceniczne, a także o pracy nad rolą Marii Kaczynskiej w filmie „Smoleńsk”. 

Wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim, wpisuje się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Projekt był dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ewa Dałkowska - aktorka teatralna, radiowa i filmowa. Ukończyła PWST w Warszawie oraz polonistykę na UW. Występowała w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Śląskim w Katowicach, a obecnie pracuje w Nowym Tatrze w Warszawie. Artystka jest zanana z filmów „Noce i dnie”, „Body/Ciało”, czy „Smoleńsk”. Aktualnie można zobaczyć aktorką w spektaklu „Matka Joanna od Aniołów”

Dodano: 2019-12-15 18:11:45

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku