Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rajd i promocja książki
Rajd i promocja książki

23 października, odbył się pierwszy rajd górski pamięci kpt. Tadeusza Paolone, a także promocja publikacji poświeconej lokalnemu bohaterowi.

Rajd został skierowany do uczniów miejscowych szkół. Jego organizatorami byli: Biblioteka Publiczna Gminy Tymbark i Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku. Trasa rajdu wiodła z Tymbarku przez Piekiełko, gdzie uczestnicy odwiedzili osiedle Talianówka, w którym mieścił się dom rodzinny Paolonych, a zakończyła się w Tymbarku.

Po pokonaniu szlaku tegorocznego rajdu, w Bibliotece dokonano jego podsumowania i oceny kronik przygotowanych przez drużyny. W programie uroczystości znalazł się również wykład połączony z prezentacją multimedialną, historyka Przemysława Bukowca pt. Kpt Tadeusz Paolone – ocalić od zapomnienia. Głównym punktem spotkania było przekazanie broszur pt. Kapitan Tadeusz Paolone. Zapomniany bohater ziemi tymbarskiej, autorstwa Stanisława Wcisło, a wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie, którego dokonali: Jakub Ryba i Marcin Krzek-Lubowiecki, pracownicy IPN w Krakowie.

Honorowy patronat nad uroczystością sprawował Minister Obrony Narodowej Mariusz Baszczak oraz Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

Klasyfikacja kronik rajdowych przedstawia się następująco:

1 miejsce: SP Podłopień I, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Piekiełku,

2 miejsce: SP Tymbark, SP Podłopień II,

3 miejsce: SP Stróża,

w grupie szkół średnich 1 miejsce zajęła Kronika tymbarskiego Strzelca.

Nagrody dla uczestników rajdu ufundowali: IPN w Krakowie, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Tymbark. Organizatorzy zadbali o tradycyjną żołnierską grochówkę a Firma Tymbark o soki.

Serdecznie dziekujemy młodzieży oraz nauczycieom za liczny udział, zaangażowanie i pomoc przy organizacji rajdu.

Dodano: 2019-10-25 18:06:49

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku