Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka na Pogórze Rożnowskie
Wycieczka na Pogórze Rożnowskie

Za nami trzecia z cyklu wycieczek autokarowych zorganizowana dla seniorów z gminy Tymbark. W piątek (7 czerwca), grupa turystów udała się na Pogórze Rożnowskie, w niezwykłe miejsce, pełne unikatowych zabytków i atrakcji. Nad programem wyjazdu czuwała Anna Dyląg, przewodnik turystyczny.

Zwiedzanie rozpoczęto od romańskiego kościoła pod wezwaniem św. Świerada i Benedykta w Tropiu, którego najstarsze fragmenty datowane są na XI w. Jak głosi legenda, powstał w miejscu, gdzie znajdowała się pustelna św. Świerada. Został wybudowany na stromej skale nad brzegiem Dunajca. Z dziedzińca roztacza się niezwykła panorama na rozlewiska wodne i zamek w Tropsztynie. Po drodze nad zaporę można zobaczyć ruiny zamku Zawiszy Czarnego. Kolejnym punktem była Elektrownia Wodna, gdzie spacerując deptakiem wzdłuż jeziora zachwyciły nas malownicze krajobrazy.

Przepiękna, iście wakacyjna pogoda sprzyjała zwiedzaniu, a także wypoczynkowi nad wodą. Stąd też, kolejnym punktem na trasie był Gródek nad Dunajcem, a tam część grupy spacerowała, a pozostali leżakowali nad jeziorem i podziwiali widoki Małpiej Wyspy. Na zakończenie objazdu wokół akwenu relaksowaliśmy się przy kawie w restauracji Heron w Siennej, z przepięknym widokiem na taflę jeziora w scenerii kurortu. Wytrali grzybiarze wrócili do domu z pierwszymi borowikami w tym roku.

Kolejna wycieczka już 24 lipca, zapraszamy na rodzinną wycieczkę do Niedzicy, w programie: rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, spacer do Rezerwatu Przyrody Przełom Rzeki Białki, spacer po torfowiskowym Rezerwacie Bór na Czerwonem oraz zwiedzanie spiskiego kościoła we Frydmanie. 

Dodano: 2019-06-09 22:13:03

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku