Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

30 maja (czwartek), w tymbarskiej bibliotece gościliśmy Barbarę Gawryluk, znaną i cenioną autorkę książek dla dzieci, dziennikarkę radiową, a także tłumaczkę szwedzkiej literatury dziecięcej. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas od I-III ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Bezpośredni kontakt z pisarzem to doskonała promocją czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni i zainteresowań, a także popularyzacja literatury dziecięcej.

W pierwszej części autorka opowiadała o swoich książkach, a przede wszystkim o ich bohaterach, z których większość to autentyczne postacie, a opisane historie wydarzyły się naprawdę. Fabułę do swoich opowiadań czerpie z pracy dziennikarskiej. W utworach zwraca uwagę na podstawowe wartości jak: przyjaźń, pomoc w zagrożeniu życia, uczy empatii, szacunku do ludzi i zwierząt. Częstymi bohaterami Jej książek są psy, ale nie tylko. W jednej z nich opisała historię Dźoka, legendę psiej wierności. Inna znana pozycja to Mali bohaterowie, przedstawia historie dzieci, które wykazały się dużą odwagą w ratowaniu innych. Niezwykle wzruszyła wszystkich przygoda foczki Klifki z Helu. Autorka porusza również trudne tematy, jak w Teraz tu jest nasz dom, opisuje dzieje rodziny z Ukrainy, która z powodu wojny zmuszona była emigrować do Polski. Dzieciom najbardziej podobała się przygoda przedstawiona w najnowszej publikacji o perypetiach niezwyklej świnki o imieniu Tutu.

W drugiej części spotkania autorka odpowiadała na pytania małych czytelników, a pytały między innymi: od ilu lat pisze dla dzieci, ile napisała książek, o czym będą następne powieści? Na zakończenie można było zakupić książkę i uzyskać autograf oraz dedykację naszego gościa.

Dodano: 2019-05-30 20:04:10

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku