Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka seniorów
Wycieczka seniorów

15 maja (środa), seniorzy wraz z przyjaciółmi z terenu Tymbarku uczestniczyli w kolejnej wycieczce, tym razem zaplanowano wyjazd w niezwykle malownicze tereny Pogórza Wiśnicko-Lipnickiego.

Pomimo deszczowej pogody, udało się zrealizować cały program wycieczki, a na zakończenie czekała na wszystkich niespodzianka w Karczmie pod Kamieniem. Fachową opiekę nad turystami sprawowała pani Ania, pilot wycieczki.

Zwiedzanie rozpoczęło się od barokowego zamku Lubomirskich w Wiśniczu. Przewodnik, podczas oprowadzania po wnętrzach i podziemiach zamku, przedstawił dzieje warowni powstałej pod koniec XIV w., począwszy od pierwszych właścicieli Kmitów, przez okres jego świetności za czasów - rodziny Lubomirskich, aż po współczesność. Po sporej dawce faktów historycznych, kolejnym punktem programu była Lipnica Murowana. Znana nie tylko z najpiękniejszych palm wielkanocnych, ale również z pięknego rynku z zachowaną średniowieczną zabudową, nad którym góruje patron miasta, św. Szymon z Lipnicy. Perełką miejscowości jest drewniany, gotycki kościół p.w. św. Leonarda z początków XVI w., którego wnętrze zdobią polichromie, a na zewnątrz otaczają budynek podcienia tzw. soboty. W trakcie zwiedzania można było skosztować wody o szczególnych właściwościach leczniczych. Ostatnią atrakcją wycieczki był spacer na szczyt Paprotnej, gdzie znajdują się skały o różnych kształtach, znane jako Kamienie Brodzińskiego. Pomnik przyrody swoją nazwę zawdzięcza pochodzącemu z tych stron, profesorowi UW Kazimierzowi Brodzińskiemu.

Już dziś zapraszamy Państwa do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc na Pogórzu Rożnowskim, wycieczka odbędzie się 7 czerwca (piątek).

Dodano: 2019-05-16 19:57:12

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku