Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rodzinne Warsztaty Wielkanocne
Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

Wielkanoc to wyjątkowy czas, kiedy to uroczystości religijne i zwyczaje ludowe przenikają się wzajemnie. Nawiązując do tradycji i przygotowań świątecznych, w dniach: 12 i 14 marca, w tymbarskiej bibliotece zorganizowano Rodzinne Warsztaty Wielkanocne.

Zajęcia prowadziła Edyta Kolawa, instruktor Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Limanowej. W warsztatach uczestniczyły grupy międzypokoleniowe, gdzie obok dzieci brały udział mamy i babcie, co daje dodatkowy aspekt integracji rodzinnej oraz przyczynia się do wymiany doświadczeń. Wszyscy zainteresowani samodzielnie tworzyli ozdoby świąteczne inspirowane tradycyjnym wzornictwem oraz nowoczesnymi trenami, przy wykorzystaniu ekologicznych materiałów plastycznych. Podczas zajęć każdy uczestnik mógł nauczyć się wykonać: kwiaty do palm, stroiki wielkanocne, zdobienia pisanek.

Pragniemy podziękować Paniom: Józi i Stasi z KGW w Zawadce za pomoc, cierpliwość i podzielenie się swoimi umiejętnościami florystycznymi. Panie uczyły jak przy pomocy bibuły i krepiny wykonać piękne kwiaty do palm. Wszystkie ozdoby powstałe w trakcie zajęć, uczestnicy mogli zabrać do domu. Było nam miło gościć w bibliotece tak liczne grono mieszkańców. Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas w milej atmosferze.

Dodano: 2019-03-14 21:18:20

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku