Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Gminne Mikołajki
Gminne Mikołajki

6 grudnia to wyczekiwany czas przez wszystkie dzieci, kiedy to obchodzimy imieniny św. Mikołaja, biskupa z Miry. Stało się już tradycją, ze w tym okresie zapraszamy dzieci do instytucji kultury z terenu gminy na spotkanie z wyjątkowym gościem.

W tym roku z okazji mikołajek przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Już 5 grudnia dzieci spotkały się ze św. Mikołajem w bibliotece, gdzie czekały na nich słodkie upominki. Następnego dnia zaproszono najmłodszych do Świetlicy w Zamieściu na wspólną zabawę. Instruktorki z Centrum Edukacji Dzieci uczyły najmłodszych wykonywać kotki, zaprezentowały zwyczaje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem na 5 kontynentach, a także przeprowadziły z dziećmi grę edukacyjną. Po zajęciach manualnych rozległ się głos dzwoneczka oznajmiający przybycie długo wyczekiwanego gościa. Św. Mikołaj przybliżył wszystkim swoja historię, która sięga IV wieku, a następnie wręczył upominek każdemu z dzieci. We wspólnym spotkaniu uczestniczył Wójt Paweł Ptaszek. Na zakończenie gospodarz gminy pożegnał Agatę Dąbrowę, która przez pięć lat kierowała świetlicą w Zamieściu. Dziękujemy dzieciom za przybycie, a sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Imprezy odbyły się dzięki: Urzędowi Gminy w Tymbarku oraz Firmie Tymbark.

Dodano: 2017-12-07 23:49:38

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku