Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Polscy poeci dzieciom, dzieci poetom
Polscy poeci dzieciom, dzieci poetom

Za nami I edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. Polscy poeci dzieciom, dzieci poetom. Ukazanie piękna języka polskiego, popularyzacja polskiej poezji wśród dzieci, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, a także odkrywanie aktorskich talentów – to główne zadania konkursu. Zmagania konkursowe odbyły się 10 grudnia (sobota) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt – Paweł Ptaszek.

Do etapu gminnego zakwalifikowało się 33 uczniów klas od I do III z czterech szkól podstawowych, wyłonionych w wyniku eliminacji szkolnych. Warunkiem uczestnictwa była recytacja dowolnie wybranego wiersza z repertuaru polskich poetów. Po wysłuchaniu wszystkich deklamacji, Komisja w składzie: Katarzyna Śmiech, Aneta Wower i Robert Zając wyłoniła zwycięzców. Wybór był bardzo trudny, gdyż młodzi artyści prezentowali bardzo wysoki poziom recytacji, poparty zdolnościami aktorskimi oraz oryginalnymi kostiumami. O tym, że występy się podobały publiczności, świadczyły gorące oklaski. Zgodnie z regulaminem Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach.

Klasy I:

  • 1. Blanka Stach – NSP w Piekiełku
  • 2. Marek Ból – SP w Tymbarku
  • 3. Katarzyna Kulpa i Aneta Kęska – SP w Podłopieniu

Klasy II-III:

  • 1.Anna Natonek – NSP w Piekiełku i Natalia Gawron – SP w Podłopieniu
  • 2. Małgorzata Puchała – SP w Podłopieniu i Bartłomiej Kurdziel – SP w Tymbarku
  • 3. Brygida Sikoń – NSP w Piekiełku i Julia Gąsior - SP w Zawadce

W kategorii kostium sceniczny przyznano dwie nagrody: Aleksandrze Papież i Michałowi Pali.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i  naszą bibliotekę.

W przerwie, publiczność z przyjemnością obejrzała występ dzieci z Klubu Moli Książkowych ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku z przedstawieniem Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków. Barwne i ciekawe scenki bardzo podobały się widzom. Dzieci przygotowała Irena Zwierczyk, a o przepiękną scenografię zadbała Maria Gniecka. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Dodano: 2016-12-12 23:50:11

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku