Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Dzień Kobiet w Świetlicy
Dzień Kobiet w Świetlicy

W tym roku, 10 kwietnia (czwartek) w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu odbyła się miła i sympatyczna uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie z Paniami zrzeszonymi w KGW to dobra okazja, by podziękować za dotychczasową działalność społeczną i kulturalną na rzecz społeczności lokalnej oraz promocję naszej gminy na zewnątrz.

Rolę gospodarza pełnił Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek, który powitał wszystkich gości oraz złożył życzenia z okazji obchodzonego święta. Wiele ciepłych słów skierował do seniorek i aktywnie działających Pań ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich. W imieniu kobiet, zabrała również głos Pani Zofia Jeż - Przewodnicząca Rady, która z kolei złożyła życzenia Panom z okazji przypadającego dziś ich święta. O część artystyczną zatroszczyły się dzieci ze świetlicy wraz z Panią Agatą, które wystąpiły ze specjalnie przygotowanym programem pt. „Po co kobiety są na świecie”. W dalszej części gospodarz gminy wraz z radnym wręczyli naszym gościom symboliczne tulipany. Kolejnym punktem programu było przedstawienie teatralne pt. „U sknyry przed weselem”, przygotowane przez KGW Podłopień. Panie mogą sie pochwalić sukcesami scenicznymi, sztuka zajęła I miejsce podczas „Słazy Limanowskiej” oraz II miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Wiejskich w Wiśniowej. Na uznanie zasługuje fakt, że są autorkami dialogów, scenografii, scenariusza oraz aktorkami. Przedstawienie to dowcipna satyra na obyczaje panujące na wsi przed weselem. Sztuka jest tym cenna, że dialogi są mówione gwarą, a odgrywane scenki doskonale oddają XIX wieczne zwyczaje panujące na naszym terenie. Dzisiejszy wieczór upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. Podczas wspólnego biesiadowania nie zabrakło wspomnień oraz planów związanych z bieżącą działalnością. Wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i wielu twórczych pomysłów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Haliny Puto i Agaty Rybki za pomoc oraz szczególnie dziękujemy Paniom z KGW w Zamieściu za przygotowanie imprezy.

Dodano: 2016-03-10 22:59:59

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku