Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek
Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

Stało się już tradycją, że w tymbarskiej bibliotece działalność kulturalną w nowym roku rozpoczynamy od wspólnego kolędowania. W niedzielne popołudnie (17 stycznia) uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie kolęd i pastorałek, który upłynął w iście radosnej rodzinnej atmosferze. O niezwykły klimat wieczoru zatroszczyli się wykonawcy, debiutujący – Zespół Parafialny „Gloria Mariae”, jak i doświadczony Zespół Confessio.

Zarówno jedni jak i drudzy zaprezentowali doskonały repertuar, który zachwycił publiczność. Rzęsiste oklaski i bisy wymownie o tym świadczyły. Występ „Gloria Mariae” dzięki młodzieńczemu entuzjazmowi i przepięknej interpretacji kolęd dostarczył wielu wzruszeń. Po swoim występie młodzi artyści zostali nagrodzeni przez publiczność owacją „ na stojąco”. Jako kolejny zaprezentował się Zespół Confessio, który rozpoczął swój występ od tradycyjnych, zapomnianych pastorałek we własnej aranżacji wokalnej i instrumentalnej. W dalszej części programu artyści kolędowali wraz z publicznością. Na zakończenie wystąpił Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek. Dziękując wykonawcom za występ, złożył najlepsze życzenia noworoczne mieszkańcom gminy.

Podczas koncertu zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Paweł Ptaszek, Przewodnicząca Rady Gminy Zofia Jeż, Starosta Jan Puchała, ks. Proboszcz Edward Nylec, ks. Witold Warzecha.

Zespół „Gloria Mariae” – gra i śpiewa na chwałę Matki Bożej patronki tymbarskiej parafii o czym przypominają niebieskie stroje uczestników zespołu. W obecnej formie zespół istnieje od października 2015 r. Jego opiekunem jest ks. Witold Warzecha, a kierownikiem artystycznym Grzegorz Urbański. Prowadzeniem zajmują się również Kasia i Karolina Urbańskie. „Gloria Mariae” skupia dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i szkoły średniej. Repertuar to głównie pieśni maryjne, mszalne pieśni liturgiczne oraz kolędy i pastorałki. Można ich usłyszeć podczas liturgii w tymbarskim kościele. Wyróżniają się żywiołowością i radosnym usposobieniem. Marzą o wspólnym nagraniu płyty.

Zespół „Confessio” to formacja powstała w 2014 r., stworzona przez grupę przyjaciół z Limanowej i okolic, których połączyło wspólne zamiłowanie do muzyki. Kierownikiem artystycznym jest Jacek Kowalczyk. Podstawą artystyczną zespołu jest muzyka chrześcijańska, którą najczęściej wykonują; to ona dała początek wielu kolejnym pomysłom. We wrześniu 2015 r. zespół zdobył Nagrodę Specjalną Burmistrza Limanowej na OgólnopolskimFestiwalu Piosenki Turystycznej, a w październiku tegoż roku II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Maryjnej.

Dodano: 2016-01-18 21:15:45

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku