Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Dzień Dziecka w bibliotece
Dzień Dziecka w bibliotece

W tym roku, 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka tymbarska biblioteka zaprosiła przedszkolaków z trzech przedszkoli do obejrzenia humorystycznego przedstawienia teatralnego pt. „Jak słoń został strażakiem”, przygotowanego przez aktorów Teatru z Uśmiechem z Krakowa.

Główni bohaterowie bajki to: Zuzia, która planuje w przyszłości zostać weterynarzem, słonik Dambik, pragnie być strażakiem, a małpka Dyzia, marzy by zostać policjantem. Tymczasem zwierzęta ciężko pracują w cyrku i planują ucieczkę. Z powodu zaprószenia ognia wybucha pożar, zwierzęta biorą udział w akcji ratunkowej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w akcji gaśniczej i zabawach wraz z aktorami.

Spektakl uczy tolerancji i wzajemnego szacunku. Widowisko porusza temat bezpieczeństwa pożarowego, poprawnych zachowań w styczności z dymem i ogniem, uczy jak sygnalizować niebezpieczeństwo, pod jaki numer alarmowy zadzwonić, gdy dzieje się coś złego.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek od organizatorów.

Wydarzenie udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowaniu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark

Dodano: 2024-06-03 19:49:00

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2024 Biblioteka Publiczna w Tymbarku