Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Ferie zimowe w bibliotece już za nami!
Ferie zimowe w bibliotece już za nami!

Powoli tegoroczne ferie zimowe zbliżają się ku końcowi. Tymbarska biblioteka przygotowała dla dzieci z terenu gminy bogatą ofertę zajęć, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci pod kierunkiem plastyczki - Wiesławy Frączek, przygotowywały dekoracje kwiatowe z wykorzystaniem ekologicznych materiałów (filcu i kreatywnych drucików). Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, które prowadziły gospodynie z KGW w Podłopieniu. Podczas zajęć każdy z uczestników mógł wykonać pizzerynki oraz pierogi z serowym nadzieniem. Dodatkową atrakcją była degustacja przygotowanych potraw.

W kolejnym tygodniu zorganizowano warsztaty artystyczne, prowadzone przez Monikę Klimczak z Pracowni ManuCraftura. Tym razem dzieci nauczyły się jak ozdabiać plastry drewna, by powstały kolorowe magnesy. W kolejnym dniu malowały ilustracje na lnianych torbach. Udało się wykonać wiele ciekawych projektów łącznie z ulubionymi piłkarzami. Na zakończenie odbyły się warsztaty chemiczne pn. „Magiczny dwutlenek węgla”, które prowadziła instruktorka z ChemicAL World. Dzieci poprzez zabawę poznały kilka reakcji chemicznych.

Zajęcia udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark. Napoje dla dzieci przekazała Firma Tymbark.

Dodano: 2024-02-21 19:23:15

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2024 Biblioteka Publiczna w Tymbarku