Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Asertywność, część 3
Asertywność, część 3

30 kwietnia w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się kolejne spotkania z ks. dr Jerzym Smoleniem. Trzeci z cyklu wykładów poświęcony sztuce asertywności nosił tytuł „Jak budować zdrowy szacunek do samego siebie”.

Wprowadzeniem w tematykę spotkania był „Kwestionariusz asertywności”. Odpowiadając na zawarte w nim pytania można się było przekonać, w jakim stopniu każdy z uczestników opanował sztukę mówienia „Nie”.

Osiągnięcie sukcesu jest możliwe wtedy, gdy zrozumiemy kim jesteśmy i czego pragniemy. Akceptacja siebie poprzez własne zalety, radość z rzeczy małych, zauważenie tego co mamy tu i teraz, stanowią doświadczenia, które pozwolą osiągnąć sukces. Pewność siebie jest filarem asertywności. Świadomość własnych zalet potrzebuje mądrości, by patrzeć na siebie mądrze, a własne błędy traktować z życzliwością.

Uzupełnieniem wykładu była projekcja etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Obejrzeliśmy „Dwa świty” pochodzące z cyklu „Malowane Beskidami” oraz „Światło” z cyklu „Poezja gór…”.

Dodano: 2014-05-04 22:53:05
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark

W minioną sobotę – 12 kwietnia 2014 roku, odbył się XIII Wiosenny Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark. Już od godziny 9.00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku tętniła odgłosami muzyki i wesołego śpiewu. W związku z tym, że jury zasiedli w tym roku wyjątkowi goście – Kapela Roy, znana ze swojego występu w półfinale muzycznego talent show Must be The Music – Tylko muzyka atmosfera była jeszcze bardziej gorąca niż dotychczas.

Dodano: 2014-04-15 00:09:49
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz

Od 8 kwietnia w sali wystawowej Biblioteki Publicznej w Tymbarku można zwiedzać wystawę malarstwa Teresy Mrugasz, znanej w regionie malarki z Bytomska.

W otwarciu wystawy uczestniczyło grono miejscowych artystów, przyjaciele artystki z Żegociny, Prezes limanowskiego oddziału TPSP oraz młodzież z SZ w Tymbarku. Po krótkim wprowadzeniu i zaanonsowaniu autorki, głos zabrała Pani Teresa. Przedstawiła swoje pasje życiowe, wśród których malarstwo stanowi tylko jeden ze sposobów na szczęśliwe życie.

Dodano: 2014-04-10 01:01:04
Konferencja Pszczelarzy
Konferencja Pszczelarzy

W niedzielę 23 marca, w budynku Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyło się spotkanie pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobrej i Tymbarku. Hodowcy i pasjonaci bartnictwa wysłuchali kilku referatów związanych z Programem ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy kraińskiej linii Dobra.

Dodano: 2014-03-24 07:10:24
Asertywność, Część 2
Asertywność, Część 2

W czwartkowe popołudnie 13 marca, odbył się wykład ks. dr Jerzego Smolenia z cyklu poświęconemu tematyce Asertywności, czyli Jak skutecznie kształtować zachowania asertywne.

Budowanie postaw asertywnych pozwala na realizację wyznaczonych sobie celów, choć oczywiście nie zawsze gwarantuje ich spełnienie. Dzięki nim jesteśmy jednak w większym stopniu świadomi własnych potrzeb i emocji, możemy komunikować je innym i tym samym bardziej je kontrolować.

Dodano: 2014-03-16 22:09:20
O żywieniu, naturalnych metodach powrotu do zdrowia i nie… tylko!
O żywieniu, naturalnych metodach powrotu do zdrowia i nie… tylko!

7 marca w bibliotece zorganizowano spotkanie z Makiem Dutkiem, poświęcone bardzo aktualnym aspektom naszego życia, czyli żywieniu, a głównie odżywianiu, które ma ogromny wpływ na stan zdrowia każdego z nas.

Dobre żywienie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb, nie tylko związanych ze stylem życia, ale uwzględniać potrzeby i możliwości organizmu, zależne od otaczającej nas natury.

Dodano: 2014-03-16 22:03:41
Asertywność – sztuka mówienia NIE!
Asertywność – sztuka mówienia NIE!

W czwartkowe popołudnie 27 lutego, w bibliotece gościł z kolejnym wykładem ks. dr. Jerzy Smoleń. Tematem spotkania była "Asertywność, czyli sztuka mówienia nie". Był to kolejny z cyklu wykładów z psychologii społecznej. Natomiast pierwszy poświęcony zagadnieniom asertywności, które będą omawiane na kolejnych czwartkowych spotkaniach.
Asertywność, (wg encyklopedii PWN) to umiejętność wyrażania wobec innych osób własnych uczuć, opinii, pragnień w sposób adekwatny, otwarty i pozbawiony lęku, a zarazem respektujący uczucia, postawy, pragnienia innych.  

Dodano: 2014-02-28 08:43:18

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji

Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. Wyjątkowa książka, dotykająca ważnych probl...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku