W miniony piątek w galerii biblioteki otwarto wystawę malarstwa i fotografii, której towarzyszył koncert uczniów Publicznej Społecznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku. Wernisaż malarstwa Marty Sobczak Piętoń i fotografii Jürgena Buchau i Bernda Franke wpisał się w program tegorocznych „Dni Tymbarku”. Wieczór rozpoczął się w miłej atmosferze przy muzyce kapeli „Tymbarski Ton”. Po krótkim wprowadzeniu, powitaniu gości dokonano prezentacji poszczególnych artystów. Następnie głos zabrała Marta Sobczak Piętoń, przybliżyła zebranym swoje pasje i inspiracje twórcze. Niezwykły klimat prezentowanych akwareli przyciągał wzrok zwiedzających, o czym było słychać podczas rozmów w kuluarach. Na uwagę zasługuje również prezentowana na wystawie kolekcja zdjęć, która przenosi widza w świat owadów, ptaków i zwierząt.
W miniony piątek (19 czerwca) w bibliotece zebrało się liczne audytorium mieszkańców Tymbarku oraz zaproszonych gości na wspólnej konferencji poświęconej życiu i działalności ostatniej właścicielki dóbr tymbarskich – Zofii Turskiej. Spotkanie stanowiło ostatnią część z bloku uroczystości, które miały miejsce w tym dniu w Tymbarku.
Z okazji "Dnia Dziecka" (2 czerwca), nasza biblioteka gościła ponad 270 dzieci z przedszkoli i uczniów z młodszych klas szkół podstawowych, dla których przygotowano dwa seanse teatralne.
Tym razem, spędziliśmy miłe chwile z bajką pt. Kot w butach, w wykonaniu artystów ze Studia Art-Re z Krakowa. Interaktywny spektakl, przeplatany muzyką zachęcał młodych widzów do wspólnej zabawy. Podczas przedstawienia dzieci żywo reagowały na poszczególne sceny i bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie z aktorami.
Za nami kolejne spotkanie słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku, tym razem zostało poświęcone dzieciom, a głównie uczniom w wieku szkolnym. Wykład ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Stres w szkole, a zaburzenie zachowania dzieci i młodzieży” odbył się 27 maja w naszej bibliotece. Temat spotkania jakże aktualny w obecnych czasach, zgromadził liczne audytorium, składające się głownie z rodziców i nauczycieli.
W miniona sobotę (23 maja) od samego rana tymbarską biblioteką zawładnęli młodzi artyści w kostiumach scenicznych. Czuć było gorącą atmosferę przygotowań do występów. W kuluarach dokonywano szybkich charakteryzacji, nie zabrakło również elementów scenografii, które zmieniały się po każdym występie. Tematem przewodnim konkursu była profilaktyka uzależnień.
W wiosenne popołudnie ( 25 kwietnia), w tymbarskiej bibliotece otwarto autorską wystawę prac Magdaleny Bubuli, absolwentki Akademii Sztuki w Warszawie, kierunek grafika. Artystka pochodzi z Siedlc od trzech lat mieszka i tworzy w Limanowej. Związana mocno z Piekiełkiem, rodzinną miejscowością męża. Jest plastykiem, dekoratorem i kreatorem przestrzeni użytkowej. Na wystawie prezentuje grafiki, malarstwo olejne, ikony, decoupage.
W minioną sobotę (18.04) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbył się XIV Wiosenny Przegląd Młodych Solistów i Zespołów z Gminy Tymbark, organizowany przez Urząd Gminy i Bibliotekę Publiczną w Tymbarku. W tym roku w muzycznej rywalizacji udział wzięło blisko 250 uczestników – zespołów, solistów, duetów i grup tanecznych, którzy występowali w 5 kategorii wiekowych.
Dmitry Glukhovsky – Witajcie w Rosji
Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. Wyjątkowa książka, dotykająca ważnych probl...