Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
II Piknik Świętojański w Zamieściu
II Piknik Świętojański w Zamieściu

W pierwszą sobotę wakacji, 29 czerwca, społeczność Zamieścia spotkała się na placu przy świetlicy, by uczestniczyć we wspólnej zabawie i miło spędzić wolny czas w gronie rodziny i sąsiadów.

Wydarzenie rozpoczęło się od meczu siatkówki, w którym zmierzyły się drużyny Sołectwa Zamieście oraz druhów z OSP w Tymbarku. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem strażaków. Przechodni puchar wręczył wójt Paweł Ptaszek.

Kolejnym punktem bloku sportowego był turniej dwuosobowych drużyn w kręgle fińskie. Dyscyplina ta jest bardzo popularna na terenie gminy. Zwycięzcami rozgrywek zostali: 1. Laura i Adam Wilczyńscy; 2. Ania Surdziel i Wojciech Smoleń; 3. Bogumiła Nuzia i Paweł Krzyściak; 4. Iwona Toporkiewicz i Wiesław Majda. Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody, które wręczył gospodarz gminy.

Przez całe popołudnie i wieczór na placu czekało na dzieci wiele atrakcji .Animatorki przygotowały dla najmłodszych wiele ciekawych konkursów z nagrodami jak np. zabawy taneczne i ruchowe dzieci z rodzicami, malowanie twarzy, popcorn, wata cukrowa, lody oraz dmuchańce.

Spore emocje towarzyszyły przy oglądaniu pokazowej akcji gaśniczej przygotowanej przez druhów z OSP Tymbark. Obejmował on pokaz radzenia sobie z płonącym olejem na patelni, czy też gaszenie objętej ogniem butli gazowej.

Piknik Świętojański nie mógł się odbyć bez konkursu wianków. Ten punkt programu był szczególnie wyczekiwany i okazał się niezwykle malowniczy, piękne wianki były wykonane z polnych kwiatów, ziół i traw. Po ocenie Jury przyznało następujące miejsca: 1. Ewa Hojnor, 2. Dzieci ze Świetlicy w Zamieściu, 3. Ex aequo: Basia i Marcin Kulig, Hania i Tomasz Surdziel, Milena i Małgorzata Atłas. Sponsorami bonów podarunkowych byli: Salon Meblowy „Oskar” w Mszanie Dolnej, Salon Meblowy „ExpertRoom Mszana Dolna, Skład Budowlany „Gama” Słopnice. Ponadto radny powiatowy Czesław Kawalec przekazał 3 nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

Biesiadę dopełniały potrawy piknikowe, przyrządzane na grillu pod kierunkiem sołtysa. Każdy z uczestników mógł skosztować specjałów przygotowanych przez gospodynie z KGW w Zamieściu. Piknik zorganizowano dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców z Zamieścia, wójta Gminy Tymbark, radnych, sołtysa, rady sołeckiej oraz mieszkańców sołectwa.

Wszystkim naszym darczyńcom oraz uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję świętojańskiego pikniku rodzinnego w Zamieściu.

Dodano: 2024-07-01 19:14:34

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2024 Biblioteka Publiczna w Tymbarku