Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wykład ks. dr Jerzego Smolenia
Wykład ks. dr Jerzego Smolenia

Sztuka komunikacji międzyludzkiej na przykładzie fenomenu bł. Jana Pawła II, to temat kolejnego wykładu ks. dr Jerzego Smolenia, który miał miejsce w bibliotece, dnia 24 października br.

Komunikowanie to proces społeczny, który towarzyszy każdemu z nas i zachodzi podczas relacji międzyludzkich. By mógł przebiegać potrzebny jest nadawca, komunikat (informacja) oraz jego odbiorca. Budowanie relacji międzyludzkich podczas komunikacji jest ogromną sztuką. Przykład, fascynującej osobowości naszych czasów – Jana Pawła II, posłużył wykładowcy do ukazania fenomenu sztuki komunikacji międzyludzkiej. Zasady, którymi kierował się Papież w relacjach z drugim człowiekiem są godne naśladowania i mogą służyć jako przykład w codziennym życiu każdego z nas.

Jan Paweł II był zawsze kompetentny i zaangażowany w walkę o godność istoty ludzkiej. Rozumiał psychikę każdej osoby przez pryzmat własnych doświadczeń. Posiadał umiejętność wydobywana z rozmówcy dobrych stron. Papież był zawsze zdyscyplinowany, gdyż trzeba być autorytetem, by zapanować nad grupą. Wykazywał się ogromnym poczuciem sprawiedliwości wobec wszystkich w dotrzymywaniu słowa. Był zawsze konsekwentny w działaniu. Posiadał wyjątkowy dar komunikatywności i otwartość na każdego człowieka.

Cechami, którymi kierował się w kontach z ludźmi to konsekwencja działania i konkretny sposób bycia. Siłę do pracy czerpał z głębokiej wiary. Dzięki temu, że nigdy nie był zmęczony drugim człowiekiem i nie stwarzał barier w kontaktach z ludźmi, stał się fenomenem w komunikacji międzyludzkiej.

Dodano: 2013-10-28 07:53:49

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2023 Biblioteka Publiczna w Tymbarku