Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Konferencja pszczelarzy
Konferencja pszczelarzy

W sobotę (22 kwietnia) w auli Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyła się konferencja pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobra i Tymbark. Spotkanie rozpoczął Prezes Koła Pszczelarzy w Tymbarku – Stanisław Bubula. Wśród zaproszonych gości zabrał głos Wójt Gminy Tymbark – dr Paweł Ptaszek. W swoim wystąpieniu powiedział – Cieszę się, że Tymbark stał się dzisiaj centrum pszczelarskim, podczas spotkania będę miał okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat hodowli pszczół. Wszystkim zebranym życzył owocnych obrad i wielu sukcesów i satysfakcji w pracy.

Dodano: 2017-04-24 08:40:16
XVI Przegląd Młodych Solistów i Zespołów
XVI Przegląd Młodych Solistów i Zespołów

W pierwszy kwietniowy weekend od samego rana w Bibliotece Publicznej w Tymbarku było gwarno i tłumnie, a to za sprawą przesłuchań w ramach XVI Przeglądu Młodych Solistów i Zespołów. Jak co roku i tym razem konkurs cieszył się ogromną popularnością, do etapu gminnego zgłoszono łącznie 290 uczestników ze wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wyłonieni zostali w wyniku eliminacji szkolnych. Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne w V kategoriach wiekowych.

Dodano: 2017-04-03 00:16:11
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet

Stało się już tradycją, że 8 marca w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu organizowane jest spotkanie integracyjne władz samorządowych z Paniami seniorkami i Paniami aktywnie działającymi w Kołach Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tymbark. W tym roku, w ramach wymiany doświadczeń, gościliśmy również KGW z Laskowej.

Dodano: 2017-03-09 22:19:27
Żołnierze Wyklęci
Żołnierze Wyklęci

Gminne obchody Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się 2 marca (czwartek) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Licznie zebraną młodzież, mieszkańców Tymbarku, przewodniczącą Zofię Jeż, radnych, starostę Jana Puchałę, proboszcza ks. dr. Jana Banacha, ks. dr. Andrzeja Jedynaka, Anną Zemek Włodek wraz z rodziną Kuców - powitał wójt Paweł Ptaszek.

Dodano: 2017-03-06 21:14:23
Wizyta przedszkolaków
Wizyta przedszkolaków

Wczoraj, 23 marca odwiedziły nas Plastoludki, grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Wizyta była jedną z form zajęć dydaktycznych. Dzieci zapoznały się ze specyfiką zbiorów gromadzonych w bibliotece, zasadami korzystania oraz nowościami wydawniczymi polecanymi dla najmłodszych. W trakcie rozmowy, dzieci zadawały pytania, a było ich sporo, pytały m. in „jak powstaje papier”; „ile książek jest w bibliotece”, „jak zbudowana jest książka”, „co to znaczy sygnatura”? Jednym z elementów spotkania było głośne czytanie legendy „Toruńskie pierniki”. Na zakończenie wszystkie dzieci obejrzały wystawę fotografii, która jest obecnie prezentowana w bibliotece.

Dodano: 2017-02-25 19:03:18
Małopolska Odkryta
Małopolska Odkryta

22 lutego (środa) w bibliotece otwarto wystawę fotografii sakralnej Kamila Bańkowskiego Małopolska Odkryta. Autor zdjęć jest znanym i cenionym sądeckim fotografem, ma w swoim dorobku kilka albumów, przewodników oraz indywidualnych wystaw ukazujących piękno Sądecczyzny i Małopolski. Wystawa składa się z 40 fotografii, a możemy ja oglądać dzięki uprzejmości Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” z N. Sącza.

Dodano: 2017-02-25 19:00:32
Kryzys życia…
Kryzys życia…

W miniony poniedziałek (20 lutego) w auli biblioteki odbyło się, pierwsze w tym roku, spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem i wykładowcą akademickim. Temat wykładu: Kryzys życiajak rozpoznać, że ktoś myśli o samobójstwie? dotyczył sfery życia psychicznego. Kryzysy w ciągu życia dotykają każdego z nas, radzimy sobie z nimi z w większym lub mniejszym stopniu, lecz ważne jest, kiedy się pojawią, by wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski i wyjść z nich wzmocnionym.

Dodano: 2017-02-25 08:47:56

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku