Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Nawiązując do majowych obchodów święta książki, w dniu 6 maja gościliśmy w naszej bibliotece Barbarę Gawryluk, autorkę książek dla dzieci.

Pisarka opowiadała młodym czytelnikom o swoich książkach, które powinny być wesołe, pogodne i pełne humoru, takie jakimi są ich odbiorcy. Szczególnie zachwyciła wszystkich historia Dżoka, który doczekał się pomnika nad Wisłą w Krakowie. Dzieci z uwagą wysłuchały również niezwykłych przygód psa Kaktusa i Baltica. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła postacie występujące w utworach, a fragmenty czytanych opowiadań stały się zachętą do sięgnięcia po książki i poznania dalszych losów wyjątkowych zwierzaków.

Dodano: 2014-05-07 23:01:25
Gminny Konkurs Recytatorski
Gminny Konkurs Recytatorski

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w czwartej edycji konkursu recytatorskiego „Jan Paweł II w naszych sercach”.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Dodano: 2014-05-05 08:38:29
Asertywność, część 3
Asertywność, część 3

30 kwietnia w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się kolejne spotkania z ks. dr Jerzym Smoleniem. Trzeci z cyklu wykładów poświęcony sztuce asertywności nosił tytuł „Jak budować zdrowy szacunek do samego siebie”.

Wprowadzeniem w tematykę spotkania był „Kwestionariusz asertywności”. Odpowiadając na zawarte w nim pytania można się było przekonać, w jakim stopniu każdy z uczestników opanował sztukę mówienia „Nie”.

Osiągnięcie sukcesu jest możliwe wtedy, gdy zrozumiemy kim jesteśmy i czego pragniemy. Akceptacja siebie poprzez własne zalety, radość z rzeczy małych, zauważenie tego co mamy tu i teraz, stanowią doświadczenia, które pozwolą osiągnąć sukces. Pewność siebie jest filarem asertywności. Świadomość własnych zalet potrzebuje mądrości, by patrzeć na siebie mądrze, a własne błędy traktować z życzliwością.

Uzupełnieniem wykładu była projekcja etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Obejrzeliśmy „Dwa świty” pochodzące z cyklu „Malowane Beskidami” oraz „Światło” z cyklu „Poezja gór…”.

Dodano: 2014-05-04 22:53:05
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark

W minioną sobotę – 12 kwietnia 2014 roku, odbył się XIII Wiosenny Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark. Już od godziny 9.00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku tętniła odgłosami muzyki i wesołego śpiewu. W związku z tym, że jury zasiedli w tym roku wyjątkowi goście – Kapela Roy, znana ze swojego występu w półfinale muzycznego talent show Must be The Music – Tylko muzyka atmosfera była jeszcze bardziej gorąca niż dotychczas.

Dodano: 2014-04-15 00:09:49
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz

Od 8 kwietnia w sali wystawowej Biblioteki Publicznej w Tymbarku można zwiedzać wystawę malarstwa Teresy Mrugasz, znanej w regionie malarki z Bytomska.

W otwarciu wystawy uczestniczyło grono miejscowych artystów, przyjaciele artystki z Żegociny, Prezes limanowskiego oddziału TPSP oraz młodzież z SZ w Tymbarku. Po krótkim wprowadzeniu i zaanonsowaniu autorki, głos zabrała Pani Teresa. Przedstawiła swoje pasje życiowe, wśród których malarstwo stanowi tylko jeden ze sposobów na szczęśliwe życie.

Dodano: 2014-04-10 01:01:04
Konferencja Pszczelarzy
Konferencja Pszczelarzy

W niedzielę 23 marca, w budynku Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyło się spotkanie pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobrej i Tymbarku. Hodowcy i pasjonaci bartnictwa wysłuchali kilku referatów związanych z Programem ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy kraińskiej linii Dobra.

Dodano: 2014-03-24 07:10:24
Asertywność, Część 2
Asertywność, Część 2

W czwartkowe popołudnie 13 marca, odbył się wykład ks. dr Jerzego Smolenia z cyklu poświęconemu tematyce Asertywności, czyli Jak skutecznie kształtować zachowania asertywne.

Budowanie postaw asertywnych pozwala na realizację wyznaczonych sobie celów, choć oczywiście nie zawsze gwarantuje ich spełnienie. Dzięki nim jesteśmy jednak w większym stopniu świadomi własnych potrzeb i emocji, możemy komunikować je innym i tym samym bardziej je kontrolować.

Dodano: 2014-03-16 22:09:20

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku