Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Suplementy diety – szansa czy zagrożenie?
Suplementy diety – szansa czy zagrożenie?

Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem (Hipokrates). W ubiegłą środę (12 listopada) słuchacze Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych wysłuchali wykładu dr. n. med. Zbigniewa Martyki – ordynatora Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Temat wykładu: Suplementy diety – szansa czy zagrożenie?

Dodano: 2014-11-17 22:05:35
II Zaduszki Muzyczno - Poetyckie
II  Zaduszki Muzyczno - Poetyckie

Dla tych, którzy odeszli
w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr

D. Gelnerowa

Dodano: 2014-11-06 17:54:55
Kompetencje społeczne
Kompetencje społeczne

W środę 22 października 2014 r. w bibliotece odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem, wykładowcą KUL w Lublinie. Kompetencje społeczne- ich rola w życiu każdego człowieka to inauguracyjny wykład Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych. W ramach odbywających się comiesięcznych spotkań, słuchacze uniwersytetu będą mogli posłuchać wyjątkowych osób, przedstawicieli różnych profesji ze świata nauki, medycyny, kultury i biznesu.

Dodano: 2014-10-29 07:41:35
Rola rodziców w wychowaniu dziecka
Rola rodziców w wychowaniu dziecka

W miniony czwartek (25 września) w bibliotece odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem i wykładowcą KUL-u w Lublinie. Podczas wykładu poruszono zagadnienia dotyczące psychologii rodziny, skupiając się na temacie „Rola rodziców w wychowaniu dziecka – aspekty psychologiczne”.

Dodano: 2014-09-29 22:00:10
Oddaj swój głos na Bibliotekę Publiczną w Tymbarku!
Oddaj swój głos na Bibliotekę Publiczną w Tymbarku!

PLEBISCYT NA NAJLEPSZĄ INICJATYWĘ LOKALNĄ ZREALIZOWANĄ
Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH W MAŁOPOLSCE!

Inwestycje, jakie dzięki środkom unijnym udało się przeprowadzić w ostatnich latach, wpisały się już na trwałe w krajobraz Małopolski. W ciągu ostatnich lat oddano do dyspozycji mieszkańców nowe drogi, zmodernizowane oddziały szpitalne, nowoczesne siedziby instytucji kultury czy hale sportowe. Wszystko to sprawia, że Małopolska jest dzisiaj województwem, w którym nie tylko dobrze się żyje i pracuje, ale tez odpoczywa. To region, gdzie stawia się na innowacyjne rozwiązania oraz premiuje przedsiębiorczych mieszkańców. 

Oczywiście to sukces nie tylko władz Małopolski, zarządzających unijnym budżetem, ale duży wysiłek beneficjentów sięgających odważnie i skutecznie po te środki, aby czynić nasz region lepszym i piękniejszym. I to właśnie docenienie i zaprezentowanie tych Ludzi – beneficjentów – ma na celu nasz plebiscyt. Propagowanie tego typu dobrych praktyk może stanowić inspirację dla potencjalnych beneficjentów w nowym okresie programowania. 
 

Wśród kilku inwestycji z powiatu limanowskiego znalazła się Biblioteka Publiczna w Tymbarku! Zachęcamy do głosowania - po kliknięciu w poniższy link - do końca września, a swój głos oddawać można codziennie. Do wygrania są atrakcyjne nagrody (markowe czytniki e-booków).

http://20www.malopolskawidaczmiany.pl/region/show/8

Dodano: 2014-09-18 13:14:30
Wernisaż Mariana Ślazyka
Wernisaż Mariana Ślazyka

13 września (sobota) w bibliotece została otwarta wystawa malarstwa Mariana Ślazyka. Po krótkim wprowadzeniu zabrał głos artysta, opowiedział o swojej pasji tworzenia, inspiracjach i drodze artystycznej. Był bardzo wzruszony licznym gronem przybyłych gości, wśród których nie zabrakło dzieci ze Świetlicy w Zamieściu. Podczas wernisażu miłą niespodzianką dla wszystkich zebranych było losowanie, w którym każdy los wygrywał. Nagrody zostały wybrane spośród prac artysty.

Dodano: 2014-09-15 21:58:45
Asertywność, Cz. 6
Asertywność, Cz. 6

W miniony czwartek (28 sierpnia) w bibliotece po raz kolejny odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem. Jak radzić sobie z opiniami innych to temat ostatniego z cyklu wykładów poświęconemu tematyce Asertywności.

Doskonałym wprowadzeniem do poruszanych zagadnień była projekcja dwóch etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Pierwsza należała do cyklu „Malowane Beskidami” i wpisała się w jesienne klimaty. Kolejna etiuda to pokłosie alpejskich inspiracji, dokumentująca jedną z wypraw na Mont Blanc.

Dodano: 2014-09-01 20:40:45

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku