Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w bibliotece przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, dla których przygotowano przedstawienie kukiełkowe pt. „Piękna i Bestia”, w wykonaniu Integracyjnego Teatrzyku Kukiełkowego „Nowi Gotowi”.

Licznie zebrana publiczność z dużym zainteresowaniem śledziła losy baśniowych bohaterów. Dzieci bardzo żywo reagowały na obrazy rozgrywające się na scenie, nagradzając aktorów częstymi brawami oraz owacją po obejrzeniu przedstawienia.

Dodano: 2014-06-05 07:02:19
Finał gminnego konkursu recytatorskiego
Finał gminnego konkursu recytatorskiego

24 maja (sobota) w auli biblioteki odbyła się czwarta edycja gminnego konkursu recytatorskiego „Jan Paweł II w naszych sercach”.

Kanonizacja to dobry moment, by przybliżyć twórczość Karola Wojtyły i zachęcić do sięgania po jego spuściznę. Założeniem konkursu była między innymi popularyzacja poezji, w tym dorobku literackiego Wielkiego Polaka. Do rywalizacji stanęło 28 uczniów z miejscowych szkół podstawowych i gimnazjów. Wszyscy uczestnicy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. Uczniowie szkół podstawowych prezentowali utwory poświęcone Janowi Pawłowi II.

Dodano: 2014-05-28 09:40:02
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Nawiązując do majowych obchodów święta książki, w dniu 6 maja gościliśmy w naszej bibliotece Barbarę Gawryluk, autorkę książek dla dzieci.

Pisarka opowiadała młodym czytelnikom o swoich książkach, które powinny być wesołe, pogodne i pełne humoru, takie jakimi są ich odbiorcy. Szczególnie zachwyciła wszystkich historia Dżoka, który doczekał się pomnika nad Wisłą w Krakowie. Dzieci z uwagą wysłuchały również niezwykłych przygód psa Kaktusa i Baltica. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła postacie występujące w utworach, a fragmenty czytanych opowiadań stały się zachętą do sięgnięcia po książki i poznania dalszych losów wyjątkowych zwierzaków.

Dodano: 2014-05-07 23:01:25
Gminny Konkurs Recytatorski
Gminny Konkurs Recytatorski

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w czwartej edycji konkursu recytatorskiego „Jan Paweł II w naszych sercach”.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Dodano: 2014-05-05 08:38:29
Asertywność, część 3
Asertywność, część 3

30 kwietnia w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się kolejne spotkania z ks. dr Jerzym Smoleniem. Trzeci z cyklu wykładów poświęcony sztuce asertywności nosił tytuł „Jak budować zdrowy szacunek do samego siebie”.

Wprowadzeniem w tematykę spotkania był „Kwestionariusz asertywności”. Odpowiadając na zawarte w nim pytania można się było przekonać, w jakim stopniu każdy z uczestników opanował sztukę mówienia „Nie”.

Osiągnięcie sukcesu jest możliwe wtedy, gdy zrozumiemy kim jesteśmy i czego pragniemy. Akceptacja siebie poprzez własne zalety, radość z rzeczy małych, zauważenie tego co mamy tu i teraz, stanowią doświadczenia, które pozwolą osiągnąć sukces. Pewność siebie jest filarem asertywności. Świadomość własnych zalet potrzebuje mądrości, by patrzeć na siebie mądrze, a własne błędy traktować z życzliwością.

Uzupełnieniem wykładu była projekcja etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Obejrzeliśmy „Dwa świty” pochodzące z cyklu „Malowane Beskidami” oraz „Światło” z cyklu „Poezja gór…”.

Dodano: 2014-05-04 22:53:05
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark

W minioną sobotę – 12 kwietnia 2014 roku, odbył się XIII Wiosenny Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark. Już od godziny 9.00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku tętniła odgłosami muzyki i wesołego śpiewu. W związku z tym, że jury zasiedli w tym roku wyjątkowi goście – Kapela Roy, znana ze swojego występu w półfinale muzycznego talent show Must be The Music – Tylko muzyka atmosfera była jeszcze bardziej gorąca niż dotychczas.

Dodano: 2014-04-15 00:09:49
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz

Od 8 kwietnia w sali wystawowej Biblioteki Publicznej w Tymbarku można zwiedzać wystawę malarstwa Teresy Mrugasz, znanej w regionie malarki z Bytomska.

W otwarciu wystawy uczestniczyło grono miejscowych artystów, przyjaciele artystki z Żegociny, Prezes limanowskiego oddziału TPSP oraz młodzież z SZ w Tymbarku. Po krótkim wprowadzeniu i zaanonsowaniu autorki, głos zabrała Pani Teresa. Przedstawiła swoje pasje życiowe, wśród których malarstwo stanowi tylko jeden ze sposobów na szczęśliwe życie.

Dodano: 2014-04-10 01:01:04

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku