Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wernisaż Mariana Ślazyka
Wernisaż Mariana Ślazyka

13 września (sobota) w bibliotece została otwarta wystawa malarstwa Mariana Ślazyka. Po krótkim wprowadzeniu zabrał głos artysta, opowiedział o swojej pasji tworzenia, inspiracjach i drodze artystycznej. Był bardzo wzruszony licznym gronem przybyłych gości, wśród których nie zabrakło dzieci ze Świetlicy w Zamieściu. Podczas wernisażu miłą niespodzianką dla wszystkich zebranych było losowanie, w którym każdy los wygrywał. Nagrody zostały wybrane spośród prac artysty.

Dodano: 2014-09-15 21:58:45
Asertywność, Cz. 6
Asertywność, Cz. 6

W miniony czwartek (28 sierpnia) w bibliotece po raz kolejny odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem. Jak radzić sobie z opiniami innych to temat ostatniego z cyklu wykładów poświęconemu tematyce Asertywności.

Doskonałym wprowadzeniem do poruszanych zagadnień była projekcja dwóch etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Pierwsza należała do cyklu „Malowane Beskidami” i wpisała się w jesienne klimaty. Kolejna etiuda to pokłosie alpejskich inspiracji, dokumentująca jedną z wypraw na Mont Blanc.

Dodano: 2014-09-01 20:40:45
Wakacje z biblioteką
Wakacje z biblioteką

Podczas tegorocznych wakacji w bibliotece nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych użytkowników. Przygotowano cykl zajęć, podczas których można było rozwijać zdolności manualne i doskonalić technikę gry szachowej. Ponad pięćdziesiąt dzieci skorzystało z naszej oferty, która miała na celu zagospodarowanie wolnego czasu w praktyczny i ciekawy sposób. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne, które zgromadziły dwie grupy uczestników, a odbywały się w każdy wtorek.

Dodano: 2014-08-31 09:15:27
Asertywność, część V
Asertywność, część V

W dniu 17 lipca (czwartek) odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem. Wykład wpisuje się w cykl spotkań poświęconych problematyce Asertywności i dotyczył tematu „Jak wyrażać uczucia i zapobiegać konfliktom”.

Dodano: 2014-08-05 08:17:46
Wakacyjne wystawy
Wakacyjne wystawy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy rękodzieła uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tymbarku, na której prezentowane są różne formy wyrazu artystycznego. Wśród wielu eksponatów znajdują się haftowane obrazy, wyroby z gliny, tkane gobeliny oraz ozdoby z drewna. Oryginalne rękodzieło artystyczne zostało wykonane prze osoby niepełnosprawne.

Dodano: 2014-07-05 08:04:29
Międzynarodowa konferencja
Międzynarodowa konferencja

W miniona sobotę (28 lipca) gościliśmy w bibliotece międzynarodowe audytorium na wspólnej konferencji obywającej się w ramach tegorocznych Dni Tymbarku. Podczas konferencji promującej kulturę i tradycje Gminy Tymbark Wójt Gminy Tymbark oraz przedstawiciele miast partnerskich podpisali porozumienia o dalszej współpracy. Z okazji obchodzonych jubileuszy (20 lat współpracy z Whaley Bridge, 15 lat współpracy z Brachstedt i Gminą Grzałki) zebrani goście wysłuchali referatów wygłoszonych przez delegatów.

Dodano: 2014-07-05 07:47:06
Asertywność, część IV
Asertywność, część IV

W dniu 18 czerwca w bibliotece gościliśmy z kolejnym wykładem ks. dr Jerzego Smolenia, psychologa, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wykład wpisuje się w cykl spotkań poświęconych problematyce Asertywności, dotyczył zagadnienia Jak wyrażać uczucia pozytywne i przyjmować komplementy.

Wprowadzeniem do tematu był projekcja filmu Marka Dudka, pochodzącego z nowego cyklu etiud filmowych, pt. Trudno powiedzieć…

 

Dodano: 2014-07-03 08:56:08

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku