Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Stres w szkole…
Stres w szkole…

Za nami kolejne spotkanie słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku, tym razem zostało poświęcone dzieciom, a głównie uczniom w wieku szkolnym. Wykład ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Stres w szkole, a zaburzenie zachowania dzieci i młodzieży” odbył się 27 maja w naszej bibliotece. Temat spotkania jakże aktualny w obecnych czasach, zgromadził liczne audytorium, składające się głownie z rodziców i nauczycieli.

Dodano: 2015-06-01 14:45:46
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

W miniona sobotę (23 maja) od samego rana tymbarską biblioteką zawładnęli młodzi artyści w kostiumach scenicznych. Czuć było gorącą atmosferę przygotowań do występów. W kuluarach dokonywano szybkich charakteryzacji, nie zabrakło również elementów scenografii, które zmieniały się po każdym występie. Tematem przewodnim konkursu była profilaktyka uzależnień.

Dodano: 2015-05-25 00:41:23
Daleko stąd…
Daleko stąd…

W wiosenne popołudnie ( 25 kwietnia), w tymbarskiej bibliotece otwarto autorską wystawę prac Magdaleny Bubuli, absolwentki Akademii Sztuki w Warszawie, kierunek grafika. Artystka pochodzi z Siedlc od trzech lat mieszka i tworzy w Limanowej. Związana mocno z Piekiełkiem, rodzinną miejscowością męża. Jest plastykiem, dekoratorem i kreatorem przestrzeni użytkowej. Na wystawie prezentuje grafiki, malarstwo olejne, ikony, decoupage.

Dodano: 2015-04-27 21:41:58
Wiosenny Przegląd Młodych Solistów
Wiosenny Przegląd Młodych Solistów

W minioną sobotę (18.04) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbył się XIV Wiosenny Przegląd Młodych Solistów i Zespołów z Gminy Tymbark, organizowany przez Urząd Gminy i Bibliotekę Publiczną w Tymbarku. W tym roku w muzycznej rywalizacji udział wzięło blisko 250 uczestników – zespołów, solistów, duetów i grup tanecznych, którzy występowali w 5 kategorii wiekowych.

Dodano: 2015-04-23 23:38:52
Jak poprawiać pamięć…
Jak poprawiać pamięć…

15 marca (środa) słuchacze Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchali kolejnego wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Jak poprawiać pamięć dla młodszych i starszych.

Dodano: 2015-04-19 18:35:33
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych - regulamin
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych - regulamin

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku,

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku

Temat: Przedstawienie teatralne o treści profilaktycznej, poruszającej tematy: zdrowego trybu życia, zapobiegania agresji, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Dodano: 2015-04-08 23:42:24
Żywienie człowieka
Żywienie człowieka

Wszystkie choroby przychodzą do człowieka przez usta z pożywieniem. Znana sentencja Hipokratesa stanowiła motto kolejnego spotkania słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku, które odbyło się 11 marca br. w bibliotece. Wykład prowadził Marek Dudek, podróżnik, alpinista, fotograf, pasjonat gór, wśród wielu zainteresowań można wymienić również - popularyzację zdrowego odżywiania człowieka, bliskiego naturze.

Dodano: 2015-03-13 09:43:58

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku