Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark
XIII Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark

W minioną sobotę – 12 kwietnia 2014 roku, odbył się XIII Wiosenny Przegląd Młodych Solistów Gminy Tymbark. Już od godziny 9.00 Biblioteka Publiczna w Tymbarku tętniła odgłosami muzyki i wesołego śpiewu. W związku z tym, że jury zasiedli w tym roku wyjątkowi goście – Kapela Roy, znana ze swojego występu w półfinale muzycznego talent show Must be The Music – Tylko muzyka atmosfera była jeszcze bardziej gorąca niż dotychczas.

Dodano: 2014-04-15 00:09:49
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz
Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz

Od 8 kwietnia w sali wystawowej Biblioteki Publicznej w Tymbarku można zwiedzać wystawę malarstwa Teresy Mrugasz, znanej w regionie malarki z Bytomska.

W otwarciu wystawy uczestniczyło grono miejscowych artystów, przyjaciele artystki z Żegociny, Prezes limanowskiego oddziału TPSP oraz młodzież z SZ w Tymbarku. Po krótkim wprowadzeniu i zaanonsowaniu autorki, głos zabrała Pani Teresa. Przedstawiła swoje pasje życiowe, wśród których malarstwo stanowi tylko jeden ze sposobów na szczęśliwe życie.

Dodano: 2014-04-10 01:01:04
Konferencja Pszczelarzy
Konferencja Pszczelarzy

W niedzielę 23 marca, w budynku Biblioteki Publicznej w Tymbarku odbyło się spotkanie pszczelarzy zrzeszonych w Kołach: Dobrej i Tymbarku. Hodowcy i pasjonaci bartnictwa wysłuchali kilku referatów związanych z Programem ochrony zasobów genetycznych pszczół rasy kraińskiej linii Dobra.

Dodano: 2014-03-24 07:10:24
Asertywność, Część 2
Asertywność, Część 2

W czwartkowe popołudnie 13 marca, odbył się wykład ks. dr Jerzego Smolenia z cyklu poświęconemu tematyce Asertywności, czyli Jak skutecznie kształtować zachowania asertywne.

Budowanie postaw asertywnych pozwala na realizację wyznaczonych sobie celów, choć oczywiście nie zawsze gwarantuje ich spełnienie. Dzięki nim jesteśmy jednak w większym stopniu świadomi własnych potrzeb i emocji, możemy komunikować je innym i tym samym bardziej je kontrolować.

Dodano: 2014-03-16 22:09:20
O żywieniu, naturalnych metodach powrotu do zdrowia i nie… tylko!
O żywieniu, naturalnych metodach powrotu do zdrowia i nie… tylko!

7 marca w bibliotece zorganizowano spotkanie z Makiem Dutkiem, poświęcone bardzo aktualnym aspektom naszego życia, czyli żywieniu, a głównie odżywianiu, które ma ogromny wpływ na stan zdrowia każdego z nas.

Dobre żywienie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb, nie tylko związanych ze stylem życia, ale uwzględniać potrzeby i możliwości organizmu, zależne od otaczającej nas natury.

Dodano: 2014-03-16 22:03:41
Asertywność – sztuka mówienia NIE!
Asertywność – sztuka mówienia NIE!

W czwartkowe popołudnie 27 lutego, w bibliotece gościł z kolejnym wykładem ks. dr. Jerzy Smoleń. Tematem spotkania była "Asertywność, czyli sztuka mówienia nie". Był to kolejny z cyklu wykładów z psychologii społecznej. Natomiast pierwszy poświęcony zagadnieniom asertywności, które będą omawiane na kolejnych czwartkowych spotkaniach.
Asertywność, (wg encyklopedii PWN) to umiejętność wyrażania wobec innych osób własnych uczuć, opinii, pragnień w sposób adekwatny, otwarty i pozbawiony lęku, a zarazem respektujący uczucia, postawy, pragnienia innych.  

Dodano: 2014-02-28 08:43:18
Podsumowanie Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych
Podsumowanie Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych

W sobotnie przedpołudnie (18 stycznia) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku, już po raz trzeci, odbył się Gminny Przegląd Grup Kolędniczych. Od samego rana budynek tętnił gwarą i odgłosami muzyki, przybywających tu licznie kolędników ze świątecznymi rekwizytami w towarzystwie muzyków. Zgromadziło się łącznie 156 uczestników, skupionych w 18 grupach kolędniczych, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe oraz gimnazja z terenu gminy.

Przegląd miał na celu prezentację zwyczajów bożonarodzeniowych oraz upowszechnianie tradycji kolędowania. Na występy złożyły się kolędy i pastorałki oraz ich współczesne interpretacje, przy wykorzystaniu zespołów instrumentalnych.

Dodano: 2014-01-20 20:20:14

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku