Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Międzynarodowa konferencja
Międzynarodowa konferencja

W miniona sobotę (28 lipca) gościliśmy w bibliotece międzynarodowe audytorium na wspólnej konferencji obywającej się w ramach tegorocznych Dni Tymbarku. Podczas konferencji promującej kulturę i tradycje Gminy Tymbark Wójt Gminy Tymbark oraz przedstawiciele miast partnerskich podpisali porozumienia o dalszej współpracy. Z okazji obchodzonych jubileuszy (20 lat współpracy z Whaley Bridge, 15 lat współpracy z Brachstedt i Gminą Grzałki) zebrani goście wysłuchali referatów wygłoszonych przez delegatów.

Dodano: 2014-07-05 07:47:06
Asertywność, część IV
Asertywność, część IV

W dniu 18 czerwca w bibliotece gościliśmy z kolejnym wykładem ks. dr Jerzego Smolenia, psychologa, wykładowcę Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wykład wpisuje się w cykl spotkań poświęconych problematyce Asertywności, dotyczył zagadnienia Jak wyrażać uczucia pozytywne i przyjmować komplementy.

Wprowadzeniem do tematu był projekcja filmu Marka Dudka, pochodzącego z nowego cyklu etiud filmowych, pt. Trudno powiedzieć…

 

Dodano: 2014-07-03 08:56:08
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w bibliotece przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, dla których przygotowano przedstawienie kukiełkowe pt. „Piękna i Bestia”, w wykonaniu Integracyjnego Teatrzyku Kukiełkowego „Nowi Gotowi”.

Licznie zebrana publiczność z dużym zainteresowaniem śledziła losy baśniowych bohaterów. Dzieci bardzo żywo reagowały na obrazy rozgrywające się na scenie, nagradzając aktorów częstymi brawami oraz owacją po obejrzeniu przedstawienia.

Dodano: 2014-06-05 07:02:19
Finał gminnego konkursu recytatorskiego
Finał gminnego konkursu recytatorskiego

24 maja (sobota) w auli biblioteki odbyła się czwarta edycja gminnego konkursu recytatorskiego „Jan Paweł II w naszych sercach”.

Kanonizacja to dobry moment, by przybliżyć twórczość Karola Wojtyły i zachęcić do sięgania po jego spuściznę. Założeniem konkursu była między innymi popularyzacja poezji, w tym dorobku literackiego Wielkiego Polaka. Do rywalizacji stanęło 28 uczniów z miejscowych szkół podstawowych i gimnazjów. Wszyscy uczestnicy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. Uczniowie szkół podstawowych prezentowali utwory poświęcone Janowi Pawłowi II.

Dodano: 2014-05-28 09:40:02
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk
Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Nawiązując do majowych obchodów święta książki, w dniu 6 maja gościliśmy w naszej bibliotece Barbarę Gawryluk, autorkę książek dla dzieci.

Pisarka opowiadała młodym czytelnikom o swoich książkach, które powinny być wesołe, pogodne i pełne humoru, takie jakimi są ich odbiorcy. Szczególnie zachwyciła wszystkich historia Dżoka, który doczekał się pomnika nad Wisłą w Krakowie. Dzieci z uwagą wysłuchały również niezwykłych przygód psa Kaktusa i Baltica. Autorka w ciekawy sposób przedstawiła postacie występujące w utworach, a fragmenty czytanych opowiadań stały się zachętą do sięgnięcia po książki i poznania dalszych losów wyjątkowych zwierzaków.

Dodano: 2014-05-07 23:01:25
Gminny Konkurs Recytatorski
Gminny Konkurs Recytatorski

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w czwartej edycji konkursu recytatorskiego „Jan Paweł II w naszych sercach”.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Dodano: 2014-05-05 08:38:29
Asertywność, część 3
Asertywność, część 3

30 kwietnia w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się kolejne spotkania z ks. dr Jerzym Smoleniem. Trzeci z cyklu wykładów poświęcony sztuce asertywności nosił tytuł „Jak budować zdrowy szacunek do samego siebie”.

Wprowadzeniem w tematykę spotkania był „Kwestionariusz asertywności”. Odpowiadając na zawarte w nim pytania można się było przekonać, w jakim stopniu każdy z uczestników opanował sztukę mówienia „Nie”.

Osiągnięcie sukcesu jest możliwe wtedy, gdy zrozumiemy kim jesteśmy i czego pragniemy. Akceptacja siebie poprzez własne zalety, radość z rzeczy małych, zauważenie tego co mamy tu i teraz, stanowią doświadczenia, które pozwolą osiągnąć sukces. Pewność siebie jest filarem asertywności. Świadomość własnych zalet potrzebuje mądrości, by patrzeć na siebie mądrze, a własne błędy traktować z życzliwością.

Uzupełnieniem wykładu była projekcja etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Obejrzeliśmy „Dwa świty” pochodzące z cyklu „Malowane Beskidami” oraz „Światło” z cyklu „Poezja gór…”.

Dodano: 2014-05-04 22:53:05

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku