Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rola rodziców w wychowaniu dziecka
Rola rodziców w wychowaniu dziecka

W miniony czwartek (25 września) w bibliotece odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem, psychologiem i wykładowcą KUL-u w Lublinie. Podczas wykładu poruszono zagadnienia dotyczące psychologii rodziny, skupiając się na temacie „Rola rodziców w wychowaniu dziecka – aspekty psychologiczne”.

Dodano: 2014-09-29 22:00:10
Oddaj swój głos na Bibliotekę Publiczną w Tymbarku!
Oddaj swój głos na Bibliotekę Publiczną w Tymbarku!

PLEBISCYT NA NAJLEPSZĄ INICJATYWĘ LOKALNĄ ZREALIZOWANĄ
Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH W MAŁOPOLSCE!

Inwestycje, jakie dzięki środkom unijnym udało się przeprowadzić w ostatnich latach, wpisały się już na trwałe w krajobraz Małopolski. W ciągu ostatnich lat oddano do dyspozycji mieszkańców nowe drogi, zmodernizowane oddziały szpitalne, nowoczesne siedziby instytucji kultury czy hale sportowe. Wszystko to sprawia, że Małopolska jest dzisiaj województwem, w którym nie tylko dobrze się żyje i pracuje, ale tez odpoczywa. To region, gdzie stawia się na innowacyjne rozwiązania oraz premiuje przedsiębiorczych mieszkańców. 

Oczywiście to sukces nie tylko władz Małopolski, zarządzających unijnym budżetem, ale duży wysiłek beneficjentów sięgających odważnie i skutecznie po te środki, aby czynić nasz region lepszym i piękniejszym. I to właśnie docenienie i zaprezentowanie tych Ludzi – beneficjentów – ma na celu nasz plebiscyt. Propagowanie tego typu dobrych praktyk może stanowić inspirację dla potencjalnych beneficjentów w nowym okresie programowania. 
 

Wśród kilku inwestycji z powiatu limanowskiego znalazła się Biblioteka Publiczna w Tymbarku! Zachęcamy do głosowania - po kliknięciu w poniższy link - do końca września, a swój głos oddawać można codziennie. Do wygrania są atrakcyjne nagrody (markowe czytniki e-booków).

http://20www.malopolskawidaczmiany.pl/region/show/8

Dodano: 2014-09-18 13:14:30
Wernisaż Mariana Ślazyka
Wernisaż Mariana Ślazyka

13 września (sobota) w bibliotece została otwarta wystawa malarstwa Mariana Ślazyka. Po krótkim wprowadzeniu zabrał głos artysta, opowiedział o swojej pasji tworzenia, inspiracjach i drodze artystycznej. Był bardzo wzruszony licznym gronem przybyłych gości, wśród których nie zabrakło dzieci ze Świetlicy w Zamieściu. Podczas wernisażu miłą niespodzianką dla wszystkich zebranych było losowanie, w którym każdy los wygrywał. Nagrody zostały wybrane spośród prac artysty.

Dodano: 2014-09-15 21:58:45
Asertywność, Cz. 6
Asertywność, Cz. 6

W miniony czwartek (28 sierpnia) w bibliotece po raz kolejny odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem. Jak radzić sobie z opiniami innych to temat ostatniego z cyklu wykładów poświęconemu tematyce Asertywności.

Doskonałym wprowadzeniem do poruszanych zagadnień była projekcja dwóch etiud filmowych autorstwa Marka Dudka. Pierwsza należała do cyklu „Malowane Beskidami” i wpisała się w jesienne klimaty. Kolejna etiuda to pokłosie alpejskich inspiracji, dokumentująca jedną z wypraw na Mont Blanc.

Dodano: 2014-09-01 20:40:45
Wakacje z biblioteką
Wakacje z biblioteką

Podczas tegorocznych wakacji w bibliotece nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych użytkowników. Przygotowano cykl zajęć, podczas których można było rozwijać zdolności manualne i doskonalić technikę gry szachowej. Ponad pięćdziesiąt dzieci skorzystało z naszej oferty, która miała na celu zagospodarowanie wolnego czasu w praktyczny i ciekawy sposób. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne, które zgromadziły dwie grupy uczestników, a odbywały się w każdy wtorek.

Dodano: 2014-08-31 09:15:27
Asertywność, część V
Asertywność, część V

W dniu 17 lipca (czwartek) odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem. Wykład wpisuje się w cykl spotkań poświęconych problematyce Asertywności i dotyczył tematu „Jak wyrażać uczucia i zapobiegać konfliktom”.

Dodano: 2014-08-05 08:17:46
Wakacyjne wystawy
Wakacyjne wystawy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy rękodzieła uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tymbarku, na której prezentowane są różne formy wyrazu artystycznego. Wśród wielu eksponatów znajdują się haftowane obrazy, wyroby z gliny, tkane gobeliny oraz ozdoby z drewna. Oryginalne rękodzieło artystyczne zostało wykonane prze osoby niepełnosprawne.

Dodano: 2014-07-05 08:04:29

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku