Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Charytatywnie dla Marcinka
Charytatywnie dla Marcinka

W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w niecodziennej imprezie. 4 października w tymbarskim Domu Kultury (obecna siedziba Szkoły Muzycznej) odbył się koncert charytatywny do Marcinka Sporka. Artystycznie znakomity, czysto ludzko – jako przedsięwzięcie mające wymiar charytatywny – udany i piękny.

Dodano: 2015-10-05 22:30:50
Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Bogdanem Węgrzynem
Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Bogdanem Węgrzynem

Inauguracja drugiego roku działalności Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych odbyła się w piątek 25 września. Spotkanie rozpoczął ks. dr. Jerzy Smoleń od powitania zebranych słuchaczy, zarysował plany wykładów na najbliższe miesiące oraz przedstawił dzisiejszego gościa – ks. prof. Bogdana Węgrzyna, sędziego Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Tematem wykładu było Stwierdzenie nieważności małżeństwa w Kościele rzymskokatolickim.

Dodano: 2015-09-28 00:09:41
Koncertowe zakończenie wakacji
Koncertowe zakończenie wakacji

Zwieńczeniem tegorocznych wakacji w naszej bibliotece był koncert, który odbył się w czwartek 27 sierpnia.  Gwiazdami wieczoru były dzieci i młodzież z terenu gminy, uczestnicy letnich warsztatów wokalnych, a także Joanna Leśniak z Zespołem. Koncert finałowy zgromadził liczne grono słuchaczy, wśród których nie zabrakło władz samorządowych,  reprezentowanych przez Wójta Gminy Pawła Ptaszka oraz radnych: Daniela Smotra i Andrzeja Ligasa.

Dodano: 2015-08-31 06:57:17
Wystawa malarstwa i fotografii
Wystawa malarstwa i fotografii

W miniony piątek w galerii biblioteki otwarto wystawę malarstwa i fotografii, której towarzyszył koncert uczniów Publicznej Społecznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku. Wernisaż malarstwa Marty Sobczak Piętoń i fotografii Jürgena Buchau i Bernda Franke wpisał się w program tegorocznych „Dni Tymbarku”. Wieczór rozpoczął się w miłej atmosferze przy muzyce kapeli „Tymbarski Ton”. Po krótkim wprowadzeniu, powitaniu gości dokonano prezentacji poszczególnych artystów. Następnie głos zabrała Marta Sobczak Piętoń, przybliżyła zebranym swoje pasje i inspiracje twórcze. Niezwykły klimat prezentowanych akwareli przyciągał wzrok zwiedzających, o czym było słychać podczas rozmów w kuluarach. Na uwagę zasługuje również prezentowana na wystawie kolekcja zdjęć, która przenosi widza w świat owadów, ptaków i zwierząt.

Dodano: 2015-07-20 22:34:07
Konferencja historyczna i wystawa lokalnych artystów
Konferencja historyczna i wystawa lokalnych artystów

W miniony piątek (19 czerwca) w bibliotece zebrało się liczne audytorium mieszkańców Tymbarku oraz zaproszonych gości na wspólnej konferencji poświęconej życiu i działalności ostatniej właścicielki dóbr tymbarskich – Zofii Turskiej. Spotkanie stanowiło ostatnią część z bloku uroczystości, które miały miejsce w tym dniu w Tymbarku.

Dodano: 2015-06-23 00:04:14
Dzień Dziecka w Bibliotece
Dzień Dziecka w Bibliotece

Z okazji "Dnia Dziecka" (2 czerwca), nasza biblioteka gościła ponad 270 dzieci z przedszkoli i uczniów z młodszych klas szkół podstawowych, dla których przygotowano dwa seanse teatralne.

Tym razem, spędziliśmy miłe chwile z bajką pt. Kot w butach, w wykonaniu artystów ze Studia Art-Re z Krakowa. Interaktywny spektakl, przeplatany muzyką zachęcał młodych widzów do wspólnej zabawy. Podczas przedstawienia dzieci żywo reagowały na poszczególne sceny i bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie z aktorami.

Dodano: 2015-06-03 10:48:03
Stres w szkole…
Stres w szkole…

Za nami kolejne spotkanie słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku, tym razem zostało poświęcone dzieciom, a głównie uczniom w wieku szkolnym. Wykład ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Stres w szkole, a zaburzenie zachowania dzieci i młodzieży” odbył się 27 maja w naszej bibliotece. Temat spotkania jakże aktualny w obecnych czasach, zgromadził liczne audytorium, składające się głownie z rodziców i nauczycieli.

Dodano: 2015-06-01 14:45:46

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku