Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wiosenny Przegląd Młodych Solistów
Wiosenny Przegląd Młodych Solistów

W minioną sobotę (18.04) w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbył się XIV Wiosenny Przegląd Młodych Solistów i Zespołów z Gminy Tymbark, organizowany przez Urząd Gminy i Bibliotekę Publiczną w Tymbarku. W tym roku w muzycznej rywalizacji udział wzięło blisko 250 uczestników – zespołów, solistów, duetów i grup tanecznych, którzy występowali w 5 kategorii wiekowych.

Dodano: 2015-04-23 23:38:52
Jak poprawiać pamięć…
Jak poprawiać pamięć…

15 marca (środa) słuchacze Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchali kolejnego wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Jak poprawiać pamięć dla młodszych i starszych.

Dodano: 2015-04-19 18:35:33
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych - regulamin
Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych - regulamin

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku,

Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku

Temat: Przedstawienie teatralne o treści profilaktycznej, poruszającej tematy: zdrowego trybu życia, zapobiegania agresji, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Dodano: 2015-04-08 23:42:24
Żywienie człowieka
Żywienie człowieka

Wszystkie choroby przychodzą do człowieka przez usta z pożywieniem. Znana sentencja Hipokratesa stanowiła motto kolejnego spotkania słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku, które odbyło się 11 marca br. w bibliotece. Wykład prowadził Marek Dudek, podróżnik, alpinista, fotograf, pasjonat gór, wśród wielu zainteresowań można wymienić również - popularyzację zdrowego odżywiania człowieka, bliskiego naturze.

Dodano: 2015-03-13 09:43:58
Dzień Kobiet w Świetlicy
Dzień Kobiet w Świetlicy

W sobotnie popołudnie (7 marca) w Świetlicy Wiejskiej w Zamieściu gościliśmy Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Święto Kobiet to dobra okazja do wspólnego spotkanie, władz samorządowych z kołami gospodyń, by podziękować wszystkim Paniom za ogromne zaangażowanie w działalność społeczną, promowanie kultury i tradycji ludowych oraz popularyzację kuchni regionalnej. Do wielu lat poszczególne koła aktywnie włączają się obchody kolejnych edycji Dni Tymbarku, przygotowują wspaniałe degustacje potraw regionalnych oraz reprezentują naszą gminę na różnych przeglądach, zdobywając czołowe miejsca.

Dodano: 2015-03-08 22:07:40
Stres- zabójca człowieka
Stres- zabójca człowieka

25 lutego, słuchacze Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchali wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Stres - zabójca człowieka. Temat wykładu, jakże aktualny w obecnych czasach, przyciągnął wyjątkowo dużą liczbę odbiorców.

Dodano: 2015-03-02 07:45:03
Wieczór walentynkowy
Wieczór walentynkowy

W Tłusty Czwartek ( 12 lutego), w auli biblioteki zebrało się spore grono osób na spotkaniu walentynkowym. Święto zakochanych to dobry pretekst, by zapomnieć o problemach dnia codziennego, przystanąć na chwilę, odpocząć i wsłuchać się w słowa znanych poetów, którzy potrafią tak pięknie mówić o miłości.

Dodano: 2015-02-16 08:08:42

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku