Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek
Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

Stało się już tradycją, że w tymbarskiej bibliotece działalność kulturalną w nowym roku rozpoczynamy od wspólnego kolędowania. W niedzielne popołudnie (17 stycznia) uczestniczyliśmy w przepięknym koncercie kolęd i pastorałek, który upłynął w iście radosnej rodzinnej atmosferze. O niezwykły klimat wieczoru zatroszczyli się wykonawcy, debiutujący – Zespół Parafialny „Gloria Mariae”, jak i doświadczony Zespół Confessio.

Dodano: 2016-01-18 21:15:45
GMINNY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁEMU JEZUSOWI” W TYMBARKU
GMINNY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁEMU JEZUSOWI”  W TYMBARKU

GMINNY FESTIWAL DZIECI I MŁODZIEŻY „MAŁEMU JEZUSOWI” W TYMBARKU

REGULAMIN:

 

Organizatorzy:

  • Parafia Rzymskokatolicka w Tymbarku
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku
Dodano: 2015-12-21 19:57:41
Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?
Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?

10 grudnia (czwartek) w ramach comiesięcznych spotkań słuchaczy Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych w Tymbarku wysłuchaliśmy wykłady ks. dra Jerzego Smolenia pt. „Choroba nowotworowa, czy zawsze musi być wyrokiem?

Dodano: 2015-12-16 20:27:27
Finał konkursu czytelniczego
Finał konkursu czytelniczego

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi,
któremu nikt zapału do ksiąg nie ostudzi” J. Kasprowicz

W sobotę, 13 grudnia w czytelni biblioteki rozstrzygnięto tegoroczny konkurs czytelniczy. Adresatami IV edycji konkursu „Na Najlepszego Czytelnika” były dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. Miał on na celu promocję czytelnictwa, a także zainteresowanie najmłodszych dobrą literaturą dziecięca i młodzieżową. Jednym z warunków uczestnictwa było zgłoszenie swojego udziału, systematyczne wypożyczanie i czytanie książek.

Dodano: 2015-12-15 23:44:51
Zagubiony młody człowiek
Zagubiony młody człowiek

4 grudnia (piątek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Zagubiony młody człowiek – dylematy okresu dojrzewania”. Spotkanie odbyło się w ramach Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Szansa” działającej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku.

Dodano: 2015-12-09 11:44:47
O parkach i rezerwatach przyrody
O parkach i rezerwatach przyrody

Uczniowie klas „V” Szkoły Podstawowej w Tymbarku wraz z panią Anną Brzazgoń w dniach: 30 listopada i 2 grudnia odwiedziły galerię biblioteki. Prezentowana obecnie wystawa „Gorce w naturze 2000” wpisała się w program zajęć z przyrody.

Dodano: 2015-12-09 11:41:47
Mikołajki w bibliotece
Mikołajki w bibliotece

Stało się już tradycją, że w grudniu w tymbarskiej bibliotece młodsze dzieci z terenu gminy spotykają się ze św. Mikołajem. Co prawda, w tym roku znamienity gość odwiedził nas nieco wcześniej, bo już we wtorek (1grudnia).

Dużą frajdą dla wszystkich było obejrzenie przedstawienia teatralnego pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, na motywach znanej baśni braci Grimm. W pierwszym seansie teatrzyku uczestniczyły dzieci z Przedszkola Cioci Agatki, z klas: „O” i „I” ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Szkoły Podstawowej w Podłopieniu i Szkoły Podstawowej w Zawadce. Natomiast w drugim seansie wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego.

Dodano: 2015-12-02 14:55:22

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku