Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Przedszkolaki w bibliotece
Przedszkolaki w bibliotece

W poniedziałek (9 listopada) gościliśmy w bibliotece dwie grupy przedszkolne z Przedszkola Parafialnego w Tymbarku. Tym razem odwiedziły nas 5-ciolatki i 6-ciolatki. Pierwszym etapem zwiedzania była wizyta w wypożyczalni, gdzie dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki. Z zaciekawieniem przeglądały popularne bajki i opowiadania dla najmłodszych czytelników. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie ekspozycji Izby Pamięci. Podczas oglądania pamiątek szczególną uwagę zwrócono na historię naszej miejscowości oraz osoby szczególnie zasłużone dla jej rozwoju. Ostatnim etapem wycieczki było oglądanie wystawy fotograficznej, dokumentującej osobliwości przyrodnicze Gorczańskiego Parku Narodowego. Dzieci poznały świat chronionej przyrody parku. Wspólnie odkrywały przedstawicielki poszczególnych gatunków: płazów, gadów, ptaków i zwierząt. Pomimo dużej ilości wrażeń dzieci aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu poszczególnych ekspozycji.

Dodano: 2015-11-16 23:12:01
Przedszkolaki w galerii biblioteki
Przedszkolaki w galerii biblioteki

Dzisiaj (27 października) w przepiękny jesienny dzień odwiedziły nasza galerię dwie grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Zarówno, „Średniaki” jak i „Starszaki” z zaciekawieniem i zainteresowaniem obejrzały prezentowaną wystawę fotografii „Gorce w Naturze 2000”.Wspólnie podziwialiśmy przepiękne górskie pejzaże zmieniające się w zależności od pory roku. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził świat gorczańskich lasów, a głównie ich mieszkańcy, począwszy od przedstawicieli chronionych płazów, poprzez gady i ptaki, aż po duże zwierzęta. Jednak, mimo wszystko to nietoperze były największą atrakcją podczas zwiedzania. W trakcie rozmowy okazało się, że nasi milusińscy świetnie orientują się w świecie flory i fauny. Potrafią prawie bezbłędnie odgadywać gatunki poszczególnych zwierząt i ptaków. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne wystawy.

Dodano: 2015-10-28 09:29:57
Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały
Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały

22 października (czwartek) w auli biblioteki wysłuchaliśmy wykładu ks. dra Jerzego Smolenia pt. Czy zawsze trzeba krzyczeć, by dzieci nas słuchały. Licznie zebrani rodzice i nauczyciele z zainteresowaniem wysłuchali poruszanych podczas spotkania zagadnień, które mogą być pomocne w procesie wychowawczym. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna działająca przy Stowarzyszeniu „Przystań” w Tymbarku.

Dodano: 2015-10-27 20:01:17
Życie, ale jakie? Nauczanie Jana Pawła II
Życie, ale jakie? Nauczanie Jana Pawła II

W nawiązaniu do obchodzonego w październiku Dnia Papieskiego, w czwartek (15 października) w auli biblioteki odbyło się spotkanie z Wandą Półtawską, doktorem nauk medycznych. Ogromny autorytet Pani Profesor przyciągnął tłumy słuchaczy, które wypełniły salę wykładową po same brzegi.

Dodano: 2015-10-18 11:28:41
Gorczańska natura
Gorczańska natura

W ciągu dwóch jesiennych miesięcy w galerii biblioteki można oglądać wystawę fotografii. Nosi ona tytuł „Gorce w Naturze 2000 – edukacja i turystyka przyrodnicza”. Jej organizatorem jest Gorczański Park Narodowy. Powstała dzięki środkom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dodano: 2015-10-13 08:44:01
Charytatywnie dla Marcinka
Charytatywnie dla Marcinka

W ubiegłą niedzielę uczestniczyliśmy w niecodziennej imprezie. 4 października w tymbarskim Domu Kultury (obecna siedziba Szkoły Muzycznej) odbył się koncert charytatywny do Marcinka Sporka. Artystycznie znakomity, czysto ludzko – jako przedsięwzięcie mające wymiar charytatywny – udany i piękny.

Dodano: 2015-10-05 22:30:50
Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Bogdanem Węgrzynem
Spotkanie z ks. prof. dr. hab. Bogdanem Węgrzynem

Inauguracja drugiego roku działalności Ludowego Uniwersytetu Kompetencji Społecznych odbyła się w piątek 25 września. Spotkanie rozpoczął ks. dr. Jerzy Smoleń od powitania zebranych słuchaczy, zarysował plany wykładów na najbliższe miesiące oraz przedstawił dzisiejszego gościa – ks. prof. Bogdana Węgrzyna, sędziego Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Tematem wykładu było Stwierdzenie nieważności małżeństwa w Kościele rzymskokatolickim.

Dodano: 2015-09-28 00:09:41

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku