Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Asertywność, część V
Asertywność, część V

W dniu 17 lipca (czwartek) odbyło się spotkanie z ks. dr. Jerzym Smoleniem. Wykład wpisuje się w cykl spotkań poświęconych problematyce Asertywności i dotyczył tematu „Jak wyrażać uczucia i zapobiegać konfliktom”.

Rozwiazywanie konfliktów to sztuka wyrażania emocji w relacjach interpersonalnych, poprzez odczuwanie empatii, wyrażanie szacunku, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Nie zawsze radzimy sobie z nagromadzonymi sprawami, które są dla nas trudne i skomplikowane, zagłuszane z czasem wywołują sprzeciw. Wyrażanie emocji: złości, gniewu, rozczarowania występuje wtedy gdy nie razimy sobie z negatywnymi afektami. W życiu codziennym najczęściej zostają zagłuszane poprzez tolerowanie zaistniałych sytuacji, co jest szkodliwe dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Bardzo trudno jest zwrócić uwagę, gdyż boimy się krytyki, ale pewne rzeczy najlepiej załatwiać od razu. Należy nauczyć się prawidłowo wyrażać negatywne uczucia. Po pierwsze, przez nazywanie swoich emocji, które pozwoli na kontrolowanie afektów. Po drugie, używając komunikatu typu „ja”, który świadczy, że jest nam przykro. Następne, poprzez powiązanie emocji z konkretnym zachowaniem rozmówcy. Kolejne to oczekiwanie, najważniejszy krok bieżących emocji, prośba o konkretne działanie. Opanowując sztukę rozwiązywania konfliktów mamy więcej czasu dla siebie i innych.

Dodano: 2014-08-05 08:17:46

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2022 Biblioteka Publiczna w Tymbarku