Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Międzynarodowa konferencja
Międzynarodowa konferencja

W miniona sobotę (28 lipca) gościliśmy w bibliotece międzynarodowe audytorium na wspólnej konferencji obywającej się w ramach tegorocznych Dni Tymbarku. Podczas konferencji promującej kulturę i tradycje Gminy Tymbark Wójt Gminy Tymbark oraz przedstawiciele miast partnerskich podpisali porozumienia o dalszej współpracy. Z okazji obchodzonych jubileuszy (20 lat współpracy z Whaley Bridge, 15 lat współpracy z Brachstedt i Gminą Grzałki) zebrani goście wysłuchali referatów wygłoszonych przez delegatów.

Spotkanie zaszczycili również swoja obecnością: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Senator Stanisław Hodorowicz, Poseł Andrzej Czerwieński, Starosta Powiatu limanowskiego Jan Puchała, Przewodniczący Rady Gminy Marian Zimirski oraz jego poprzednicy, Tadeusz Parchański były Wójt Tymbarku. Nie zabrakło również delegacji ze Słowacji i Gminy Postomino. O część artystyczną zadbała młodzież z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku, która przywitała licznie zebraną publiczność hymnem Unii Europejskiej wykonanym w j. angielskim, niemieckim, słowackim oraz polskim. Dużo radości i uśmiechu dostarczyli najmłodsi mieszkańcy gminy, przedszkolaki od Cioci Agatki przedstawiły program nawiązujący do tradycji i zwyczajów ludowych Tymbarku. Na zakończenie zaśpiewała solistka Patrycja Papież. Po części oficjalnej goście obejrzeli wystawę rękodzieła uczestników warsztatu Terapii Zajęciowej w Tymbarku oraz wystawę fotograficzna dokumentującą dotychczasową współpracę międzynarodową. Organizatorzy konferencji: Urząd Gminy oraz Stowarzyszenie Przystań w Tymbarku.

Dodano: 2014-07-05 07:47:06

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2022 Biblioteka Publiczna w Tymbarku