Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Spacer śladami św. Kingi
Spacer śladami św. Kingi

Tegoroczny sezon wyjazdów integracyjnych dla mieszkańców Tymbarku rozpoczął się od wycieczki do Starego Sącza, jednego z najstarszych miast Małopolski. Niezwykle urokliwego miejsca, gdzie wędrując po kamiennych uliczkach ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.

Zwiedzanie rozpoczęło się od źródełka, z którego wypływa lecznicza woda. Obok źródełka znajduje się jedna z wielu kapliczek upamiętniających świętą Kingę. Omijając basztę, przechodząc przez okazałą drewnianą bramę Seklerską, skierowano się na dziedziniec Klasztoru Sióstr Klarysek. Na wszystkich niezapomniane wrażenie zrobiły: furta klasztorna oraz barokowe wnętrza kościoła św. Trójcy i kaplica św. Kingi, gdzie znajdują się trumna z relikwiami. Przechodząc przez dziedziniec można było zobaczyć muzeum klasztorne.

Kolejnym etapem było zwiedzanie starosądeckiego Rynku, a także Oficyny Raczków, gdzie ściany i sufity sieni są pokryte malowidłami Józefa Raczka.  

Doskonała pogoda sprzyjała wędrówce na Miejską Górę, na której niedawno uruchomiono punkt widokowy Leśne Molo. Z wierzchołków drzew, stojąc na podeście można podziwiać panoramę Starego i Nowego Sącza. 

Po powrocie na starosądecki Rynek przyszedł czas na  pierogi w Restauracji Marysieńka.  

Ostatnim punktem programu był spacer do ołtarza papieskiego na starosądeckich błoniach i wizyta w sali pamięci św. Jana Pawła II. 

 

Dodano: 2022-03-27 20:44:29

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku