Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Weekendowa wycieczka na Podhale
Weekendowa wycieczka na Podhale

W minioną sobotę (2 października), grupa turystów z Tymbarku podziwiała malownicze krajobrazy okolic Zakopanego, towarzyszyła im przepiękna jesienna pogoda. Wyjazd integracyjny mieszkańców miał na celu, zarówno aktywny wypoczynek jak i relaks w termalnych wodach.

Po dotarciu na miejsce, z Wierchu Poroniec turyści rozpoczęli spacer malowniczym szlakiem, który prowadzi do Rusinowej Polany. Jest to niezwykłe miejsce, zaliczane do jednej z najpiękniejszych polan, skąd rozpościera się widok na Tatry Wysokie. Patrząc w kierunku gór, wydaje się, że są na wyciagnięcie ręki. Część grupy postanowiła wypoczywać na polanie i chłonąć niezwykłe krajobrazy, nieliczni piechurzy wybrali się na Gęsią Szyję. Po posiłku i degustacji pysznych oscypków, spacerem można było dotrzeć do Sanktuarium Maryjnego w Wiktorówkach i spróbować wody wypływającej ze źródełka.

Ostatnią atrakcją tego dnia były Termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Baseny rekreacyjne oraz pływalnie znajdują się wewnątrz jaki i na zewnątrz budynku. W każdym z nich można zażywać kąpieli w wodzie termalnej o właściwościach leczniczych, a także skorzystać z masaży wodnych.

Organizatorem wyjazdu była tymbarska biblioteka, a opiekunem radna - Anna Dyląg.

Dodano: 2021-10-03 21:07:52

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Janusz L. Wiśniewski - Grand

Janusz L. Wiśniewski - Grand

Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę..." Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miej...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku