Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rajd pamięci kpt. Tadeusz Paolone
Rajd pamięci kpt. Tadeusz Paolone

Biblioteka Publiczna Gminy Tymbark, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku i Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku byli organizatorami czwartego rajdu górskiego pamięci kpt. Tadeusza Paolone.

Na trasie rajdu młodzież odwiedziła miejsce gdzie mieścił się dawniej dom rodzinny Paoolonych (osiedle Talianówka). Po pokonaniu trasy, w Bibliotece dokonano podsumowania rajdu i wręczono nagrody w konkursie na „Pamiętnik kpt. Paolonego”, w którym uczestniczyła młodzież szkolna. Nagrody wręczali Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak i Wójt Gminy Paweł Ptaszek.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie, w imieniu Prezydenta RP, Brązowych Krzyży Zasługi strzelcom: mł. insp. ZS Tadeuszowi Rybce i st. chor. ZS Stanisławowi Opachowi przez wicewojewodę Józefa Leśniaka. Na zakończenie wydarzenia młodzieży wysłuchała wykładu dra hab. Przemysława Wywiała, prof. UP w Krakowie, por. 11 MBOT, pt. „Tadeusz Paolone – wzór patriotyzmu dla młodzieży w XXI wieku” oraz „Ballady o Tadeuszu i Zosi” w wykonaniu uczennic ZS w Tymbarku.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował: Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.

W spotkaniu udział wzięli: Dominika Pasich z Oddziałowego Biura UWiM IPN w Krakowie, Michał Ziomek – asystent wicewojewody, Gabriela Kaptur i Maria Gancarczyk – rodzina Paolonego, Irena Wilczek-Sowa – portal tymbark.in, nauczyciele i opiekunowie grup oraz młodzież szkół podstawowych, średniej i jednostki tymbarskiego "Strzelca".

Dodano: 2021-09-16 23:51:04

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Tina  Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Tina Nolan - Śnieżka, opuszczona kotka

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie "Cichy kąt"! W idealnym świecie takie miejsce jak schronisko "Cichy kąt" nie byłoby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia s...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku