Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Kreatywne wakacje w bibliotece
Kreatywne wakacje w bibliotece

Tegoroczne wakacje powoli zbliżają się ku końcowi. Zakończyły się już zajęcia wakacyjne, organizowane przez tymbarską bibliotekę. Bezpłatne warsztaty były skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W czterech blokach tematycznych uczestniczyłoprawie 100 dzieci.

W lipcu i sierpniu, odbywały się warsztaty robotów, które prowadzili instruktorzy z firmy Nowoczesny Wymiar Edukacji w Krakowie. Podczas zajęć praktycznych dzieci poprzez zabawę uczyły się: programować, konstruować modele pojazdów i zwierząt, przy pomocy modułów lego, wykorzystując poznane sensory. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza u chłopców.

W programie znalazły się również zajęcia plastyczne, rozwijające kreatywność, wyobraźnię i twórcze umiejętności. Dzieci pracowały w dwóch grupach wiekowych - prowadzonych przez plastyczkę – Wiesławę Frączek. Pod kierunkiem instruktorki, uczestnicy samodzielnie wykonywali prace przy wykorzystaniu ekologicznych materiałów. W efekcie zajęć powstawały: rzeźby z gliny, gobeliny ze sznurka jutowego z drewnianymi koralikami, witrażowe obrazki i hortensje z krepiny.

W sierpniu, najbardziej wytrwali skrybowie doskonalili swoje umiejętności manualne pod kierunkiem Lidii Marek-Jurkowskiej, kustosza limanowskiego muzeum. Podczas zajęć dzieci poznały zasady posługiwania się piórkiem, ćwiczyły pismo rondowe, nabyły umiejętności w zakresie mieszania kolorów i opanowały jedną z technik złoceń na papierze.

Również w świetlicy wiejskiej przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych, jedną z nich były zajęcia kulinarne, prowadzone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymbarku. Dzieci krok po kroku uczyły się przygotowywać smaczne i zdrowe przekąski,sałatki, desery i soki. Dodatkową atrakcją była degustacja samodzielnie wykonanych smakołyków.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za wsparcie finansowe, a także Firmie Tymbark za przekazane soki i napoje dla uczestników zajęć.

Dodano: 2021-08-26 20:38:43

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku