Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Wycieczka rodzina w Beskid Żywiecki
Wycieczka rodzina w Beskid Żywiecki

W ostatnią środę sierpnia, grupa mieszkańców z Tymbarku odkrywała niezwykłe miejsca i piękne krajobrazy polskiej Orawy. Doskonała pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom i realizacji programu wycieczki. Organizatorem wyjazdu była tymbarska biblioteka, a przewodnikiem - Anna Dyląg.

Pierwszym punktem wycieczki był zabytkowy, XVII - wieczny Kościół w Orawce. Drewniany kościółek, kryty gontem, zachwyca wnętrzem, gdzie znajduje się wiele cennych zabytkow, w tym oryginalne polichromie zdobiące zarówno ściany jak i sufit.

Na trasie podróży znalazł się Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej. W skansenie na otwartej przestrzeni zgromadzono ponad 60 budynków, wiejskich zakładów przydomowych oraz obiektów małej architektury, ukazujących życie różnych warstw społecznych i kulturę orawską na przestrzeni XVII-XX w.

Będąc na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, z Przełęczy Krowiarki część grupy wyruszyła szlakiem czerwonym na Sokolicę, by z platformy widokowej podziwiać panoramę i widoki na najwyższy szczyt Beskidu - Babią Górę. Natomiast pozostali spacerowali do Mokrego Stawka.W drodze powrotnej był czas na odpoczynek i degustację góralskiej kwaśnicy, która wszystkim smakowała.

Sponsorem biletów wstępu do Skansenu, była Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie dziękujemy.

Dodano: 2021-08-26 19:26:16

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Yvette Żółtowska-Darska -  Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Yvette Żółtowska-Darska - Messi, mały chłopiec, który stał się wielki

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i a...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku