Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Majówka w Zakopanem
Majówka w Zakopanem

W miniony piątek ( 28 maja), grupa seniorów i mieszkańców Tymbarku aktywnie spędzała czas w stolicy Tatr. Piękna, majowa pogoda sprzyjała pieszym wycieczkom, a roztaczające się panoramy górskie zachęcały do spacerów i odkrywanie niezwykłych miejsc Zakopanego. Realizacja planu wycieczki odbywała się pod kierunkiem przewodnika - Anny Dyląg.

Pierwszym punktem programu była Kaplica w Jaszczurówce, nazywana „Witkiewiczowską perłą”. Kolejno, skierowano się do Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie przy pomocy nowoczesnych projekcji multimedialnych, wykonanych w technice 3D, makiet edukacyjnych i dioram można pogłębić wiedzę z zakresu flory i fauny Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz poznać budowę geologiczną gór. Następnym punktem był spacer do Kuźnic, gdzie grupa osób kolejką linową wyjechała na Kasprowy Wierch, by tam spacerując podziwiać piękno Tatr, a pozostali wyruszyli na spacer w kierunku Kalatówek. Po odpoczynku na malowniczej polanie, w drodze powrotnej chwilę czasu poświecono na zadumę w Pustelni św. Brata Alberta.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, dzięki dobrej pogodzie i doskonałej atmosferze, wszyscy wracali pełni pozytywnych wrażeń. W autokarze, już planowano kolejny wyjazd, tym ranem w kierunku Pustyni Błędowskiej.

Dodano: 2021-05-30 19:01:09

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku