Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Ferie zimowe w bibliotece
Ferie zimowe w bibliotece

Podczas tegorocznych ferii zimowych tymbarska biblioteka przygotowała ofertę dla dzieci, która umożliwiła im spędzenie wolnego czasu przy zachowaniu środków bezpieczeństwa epidemiologicznego. W zajęciach stacjonarnych uczestniczyły ograniczone grupy dzieci z klas od I do IV z gminy Tymbark.

W pierwszym tygodniu odbywały się warsztaty plastyczne, prowadzone przez Wiesławę Frączek. Dzieci pod kierunkiem plastyczki własnoręcznie wykonywały oryginalne prace przy zastosowaniu ekologicznych materiałów. Nauczyły się malować techniką kropkową, pleść koszyczki z jutowych sznurków, ozdabiać woskowe świece przy zastosowaniu techniki decoupage, wykonywać filcowe kwiaty i obrazki.

W drugim tygodniu, uczestnicy mieli okazję poznać podstawy programowania, przy wykorzystaniu klocków Lego. Warsztaty robotów poprowadzili instruktorzy Firmy KreaTech, specjalizującej się w nowych technologiach. Dzieci poprzez zabawę nauczyły się: projektować, konstruować i programować modele pojazdów, przy pomocy modułów lego, wykorzystując poznane sensory. Pracowały w trzyosobowych drużynach, gdzie każdy miał do wykonania konkretną czynność, co wymagało pracy zespołowej i odpowiedzialności za zespół.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować zajęcia: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Tymbark za wsparcie finansowe, a także Firmie Tymbark za przekazane soki i napoje dla uczestników zajęć.

Dodano: 2021-01-18 15:20:47

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Ewa Stachnik – Cesarzowa nocy

Niezapomniana opowieść, ukazująca nieznane, prywatne oblicze jednej z najpotężniejszych władczyń w dziejach Kiedy młodziutka księżniczka Katarzyna przybyła na cesarski dwór, by poślubić przyszłego cara Piotra III, jej życie przestało należeć tylko do niej. Jej nieszczęśliwe małże...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku