Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Rodzinna wycieczka do Skamieniałego Miasta
Rodzinna wycieczka do Skamieniałego Miasta

Za nami pierwsza z cyklu wakacyjnych wycieczek, skierowanych do mieszkańców gminy. W minioną sobotę (25 lipca), grupa dzieci wraz z rodzicami, opiekunami i seniorami udała się na wycieczką integracyjną do Rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Pilotem wycieczki była radna Anna Dyląg, a organizatorem tymbarska biblioteka.

Fantastyczna, letnia pogoda sprzyjała wędrówce po ścieżkach rezerwatu i odkrywaniu kolejnych niezwykłych form skalnych, których nazwy związane są z ich kształtem. Ogromne wrażenie na zwiedzających zrobił „Wąwóz Czarownic”, do którego prowadzi kręta droga po drewnianych stopniach, gdzie na dole znajduje się wąwóz o głębokości 15 m i długości 70 m. Wyżłobiony w piaskowcu, o wąskim dnie z licznymi progami skalnymi, zamknięty z jednej strony kaskadą wodną.

Do dwugodzinnej wędrówce wśród atrakcji geologicznych przyszedł czas na odpoczynek i relaks nad taflą wody Jeziora Rożnowskiego. W drodze powrotnej był również spacer po urokliwej wsi Strzeszyce, miejscowości o niezwykłej historii i architekturze.

Już dziś zapraszamy na kolejną wycieczkę, zaplanowaną na 13 sierpnia w Pogórze Sądeckie, szlakiem Rogasia z Doliny Roztoki.

Dodano: 2020-07-26 21:48:54

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

NA BIAŁYCH POLAKÓW OBŁAWA, Wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 19

Skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej. Sowieci nacierali ławą. Załogę pierwszego samochodu pancernego wystrzelał z lotniczego karabinu maszynowego kapral "Spłonka", drugi pojazd został zniszczony granatem. Wkrótce partyzanci zlikwidowali sowieckie dowództwo, nieprzyja...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2013 Biblioteka Publiczna w Tymbarku